Lufthansa świętuje 30 lat w Katowice Airport. 3 mln pasażerów poleciało ze Śląska do Niemiec

fot. archiwum Katowice Airport

Swoje pierwsze operacje lotnicze w Katowice Airport Lufthansa rozpoczęła 30 lat temu. W sezonie Lato 2023 przewoźnik oferuje z Katowic 21 rotacji tygodniowo, łącząc województwo śląskie z Frankfurtem, czyli głównym portem przesiadkowym w Niemczech.

28 marca 1993 roku Lufthansa rozpoczęła rozkładowe loty z pyrzowickiego lotniska. Pierwszy obsłużony został Boeingiem 737-200 o znakach rejestracyjnych D-ABHM. W trakcie trzech dekad Lufthansa przewiozła pomiędzy Pyrzowicami a portami w Niemczech 3 mln pasażerów.

„Aż trudno uwierzyć, że minęło już 30 lat dobrej, lotniczej współpracy pomiędzy pyrzowickim lotniskiem a Lufthansą. Warto podkreślić, że Frankfurt był pierwszym regularnym międzynarodowym połączeniem, które zostało uruchomione z Katowice Airport” – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

„Grupa Lufthansa od 30 lat z dumą obsługuje Katowice i Górny Śląsk. Wróciliśmy do poziomu sprzed pandemii koronawirusa – oferujemy trzy loty dziennie z Katowic do Frankfurtu, łączące region z globalną siatką obejmującą ponad 200 kierunków. Polski rynek i jego klienci zawsze były ważne dla Lufthansy – za sprawą naszych regularnych lotów mamy wkład w rozwój województwa śląskiego. Jesteśmy wdzięczni Katowice Airport za 30 lat udanej i pełnej zaufania współpracy” – mówi René Koinzack, dyrektor generalny sprzedaży na Polskę i Czechy w Lufthansie.

107 tras do 30 krajów w letnim rozkładzie lotów z Katowic