107 tras do 30 krajów w letnim rozkładzie lotów z Katowic

fot. Piotr Adamczyk

W niedzielę 26 marca 2023 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym “Katowice” imienia Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach wchodzi w życie rozkład lotów na sezon “Lato 2023”, który obowiązywać będzie do ostatniej soboty października br. W tym czasie w ramach siatki połączeń regularnych i czarterowych linie lotnicze oraz biura podróży zaoferują z Pyrzowic 107 tras do 88 lotnisk zlokalizowanych w 30 państwach.

W ofercie pojawią się cztery nowe trasy regularne. Już 29 kwietnia br. Wizz Air po raz pierwszy ma polecieć z Pyrzowic do Erywania w Armenii. Trzy nowe trasy regularne zainauguruje Ryanair, są to Wenecja-Treviso (pierwszy rejs 29 marca) oraz Pula w Chorwacji (od 2 czerwca do 29 września) oraz Warna w Bułgarii (od 4 czerwca do 27 września).

„Spodziewamy się bardzo dobrego sezonu letniego, według naszych aktualnych szacunków w trakcie obowiązywania rozkładu „Lato 2023”, czyli od końca marca do końca października, z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta około trzy miliony osiemset tysięcy podróżnych. Cały bieżący rok powinniśmy zamknąć wynikiem ponad pięciu milionów odprawionych pasażerów, co będzie najlepszym rezultatem w historii pyrzowickiego lotniska” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Lato 2023: siatka połączeń regularnych i czarterowych

Podczas sezonu “Lato 2023” linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT i Air Dolomiti (przewoźnik od połowy stycznia obsługuje rejsy na zlecenie Lufthansy) zaoferują pasażerom podróżującym z Pyrzowic loty na 50 kierunkach do 48 lotnisk w 22 państwach. Letnia siatka połączeń wakacyjnych na lotnisku imienia Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach to 57 kierunków do 18 państw.

Katowice Airport: w lutym wynik o 78 proc. lepszy niż w 2022