Lufthansa startuje z Bydgoszczy

archiwum Lufthansy

Cztery rejsy tygodniowo z i do Frankfurtu – to dziewiąty port lotniczy w Polsce, z którego Lufthansa będzie wykonywać rejsy.

Pierwszy rejs odbędzie się 29 marca 2015 roku. Embraer 90 ze 100 miejscami na pokładzie w konfiguracji klasy biznes i ekonomicznej wystartuje z Bydgoszczy 4 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Rejs o numerze LH1382 opuści hub Lufthansy o 10.55, a po półtorej godziny dotrze do Bydgoszczy o 12.25. Rejsem powrotnym, LH1383, pasażerowie wylecą z Bydgoszczy o 13.15, a wylądują we Frankfurcie o 14.45.
Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce powiedział:„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić dziewiątą trasę z Polski, szczególnie dlatego, że Lufthansa jest pierwszym międzynarodowym przewoźnikiem operującym z Bydgoszczy. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Lufthansa bardzo wierzy w biznesowy potencjał polskich regionów i inwestuje w nie od wielu lat. Teraz korzystanie z doskonale skomunikowanej globalnej siatki połączeń Lufthansy jest możliwe niemal z całego kraju. Dzięki dogodnemu rozkładowi połączeń pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem, Lufthansa jest świetnym wyborem dla regionalnych biznesmenów i turystów, obcokrajowców odwiedzających piękny region kujawsko-pomorski oraz jego mieszkańców, którzy chcą skorzystać z połączeń Lufthansy na całym świecie. Jestem pewny, że pasażerowie docenią możliwość szybkiej i komfortowej podróży z nami.”

Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz dodał: „Port Lotniczy w Bydgoszczy od wielu lat prowadzi intensywne działania inwestycyjne i handlowe. Naszym celem jest rozwój lotniska m.in. poprzez nowe inwestycje infrastrukturalne czy wdrażanie rozwiązań korzystnych dla pasażerów. Uruchomienie przez Lufthansę lotów do Frankfurtu, jed¬nego z naj¬więk¬szych hubów przesiadkowych w Europie, potwierdza słuszność naszej strategii. Nowe połączenie zapewni mieszkańom naszego regionu możiwość komfortowego podróżowania do ponad 160 portów lotniczych na całym świecie. Jest to bardzo ważna zmiana dla przedsiębiorców, którzy zyskują wygodne połączenie biznesowe.”

Lufthansa bardzo mocno koncentruje się na potencjale biznesowym, jaki oferuje region kujawsko-pomorski. Dzięki programowi Partner Plus Benefit Lufthansa ma doskonały system lojalnościowy dla wszystkich firm w regionie. Na terenie województwa znajduje się ponad 550 zagranicznych firm, także światowe marki i firmy z listy Top 500 Polityki. Toruń, położony 30 minut jazdy od Bydgoszczy, jest ważnym kulturalnie, naukowo, gospodarczo i turystycznie miastem Polski – każdego roku odwiedza go 1 700 000 turystów, z których ponad 40 proc. stanowią Niemcy.