Lufthansa startuje do Tampy

archiwum Lufthansy

Po raz pierwszy w historii największy niemiecki przewoźnik zaoferuje rejsy do regionu Zatoki Tampa, będącej bramą do zachodniego wybrzeża Florydy. Nowe stałe połączenie z Frankfurtu zostanie uruchomione 25 września 2015 roku. Pięć połączeń tygodniowo latem oraz cztery zimą na trasie Frankfurt-Tampa będzie obsługiwane przez Airbusy A340-300. Zatoka Tampa dołączy do Miami i Orlando jako trzeci kierunek na Florydę.
LH 482 opuści hub Lufthansy we Frankfurcie i wyląduje w Tampie po południu (czasu lokalnego) po prawie 11-godzinnym rejsie. Maszyna ruszy w trasę powrotną do Frankfurtu wieczorem i wyląduje nad ranem dnia następnego. Na pokładzie Airbusa A340-300 znajdzie się 298 foteli w konfiguracji klasy biznes, klasy ekonomicznej premium i klasy ekonomicznej, oferujących komfort i jakość, z których słynie Lufthansa.

Karl Ulrich Garnadt, członek zarządu Lufthansy i dyrektor generalny Lufthansa German Airlines powiedział: „Jesteśmy zadowoleni, że nasi pasażerowie będą mogli wkrótce mogli komfortowo dostać się na zachodnie wybrzeże Florydy dzięki naszemu nowemu kierunkowi – amerykańskiej Tampie. Spodziewamy się dużego zainteresowania nową bezpośrednią trasą, szczególnie ze strony pasażerów podróżujących w celach wypoczynkowych. Obserwujemy obiecujący potencjał wzrostu na trasach dalekodystansowych w segmencie podróży wypoczynkowych a w przyszłości Lufthansa chce być bardziej zaangażowana w tym obszarze. Nowe połączenie do Tampy jest pierwszym krokiem w tym kierunku, a to dopiero początek.”

Klienci mogą zarezerwować bilet na trasie Frankfurt-Tampa (w dwie strony) już od 739 euro.