Lufthansa – nowy wiceprezes ds sprzedaży

archiwum Lufthansy

Nowym wiceprezes ds sprzedaży w Lufthansa Group na region Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki został Stefan Kreuzpaintner.

Będzie on odpowiedzialny za działania z zakresu sprzedaży na 74 rynkach w Europie, Bliskim Wschodzie oraz Afryce za wyjątkiem rynków rodzimych (z wyjątkiem rynków rodzimych takich jak Austria, Niemcy oraz Szwajcaria), na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Stefan Kreuzpaintner będzie pracować we Frankfurcie, skąd będzie zarządzać niedawno zintegrowanymi działaniami w regionach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki, gdzie operują linie premium Grupy: Lufthansy, Austrian Airlines oraz SWISS. Ponad to, Kreuzpaintner oraz jego zespół będą reprezentować Brussels Airlines na wielu rynkach oraz wspierać działania sprzedażowe Eurowings.

Na tym stanowisku Kreuzpaintner odpowiada przed swoją poprzedniczką, Heike Birlenbach, która jest starszym wiceprezesem ds. sprzedaży w Lufthansa Hub Airlines oraz dyrektorem handlowym portu we Frankfurcie.

Heike Birlenbach powiedziała: “Stefan Kreuzpaintner posiada ogromne doświadczenie w Lufthansa Group w zakresie planowania siatki połączeń, zarządzania przychodami, dystrybucji oraz sprzedaży. Dzięki jego kwalifikacjom i zaangażowaniu, będziemy mogli dalej rozwijać nasze propozycje dla klientów premium na tych kluczowych rynkach. Bliski związek pana Kreuzpaintner’a z tak silnymi markami jak Austrian Airlines oraz SWISS, pomogą podtrzymywać naszą strategię handlową, której założeniem jest częstszy wybór naszych linii przez pasażerów oraz większa elastyczność oferty.”

Zanim Stefan Kreuzpaintner dołączył do Lufthansy, ukończył program szkoleń w Commerzbanku, a później studiował Zarządzanie Międzynarodowe na uniwersytecie w Maastricht. W 2003 roku otrzymał doktorat na Uniwersytecie St. Gallen w Szwajcarii. W tym samym roku rozpoczął swoją karierę w Lufthansie we Frankfurcie jako menadżer siatki połączeń na region Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Dwa lata później dołączył do zespołu zarządzającego w drugim największym porcie przesiadkowym Lufthansy w Monachium, gdzie w 2007 roku został mianowany dyrektorem całego oddziału zarządzania przychodami. W październiku 2012 roku Kreuzpaintner przeniósł się do działu sprzedaży jako Dyrektor Generalny w Lufthansa Group na rynki Hiszpanii i Portugalii.
W marcu 2015 roku przeszedł do Brussels Airlines i objął funkcję Wiceprzewodniczącego ds. Ustalania Cen, Zarządzania Przychodami oraz Dystrybucji. Stefan Kreuzpaintner zwiększał konkurencyjność oraz wzmacniał model biznesowy czołowego belgijskiego przewoźnika, który zostanie włączony do Eurowings Group w najbliższych latach.