Lufthansa i Austrian Airlines – szybki dostęp do Internetu

materiały prasowe

Nieograniczona możliwość surfowania w Internecie oraz transmisji danych na europejskim niebie – taka będzie rzeczywistość na pokładach maszyn należących do Lufthansy oraz Austrian Airlines.

Za kilka tygodni Internet będzie również dostępny na trasach Eurowings. Do tej pory 19 maszyn z rodziny A320 Lufthansy, 31 maszyn Austrian Airlines oraz 29 maszyn Eurowings było wyposażonych w niezbędną technologię WiFi oraz antenę satelitarną. Montaż odbywa się już w kolejnych trzech maszynach. Nowa technologia zapewniająca szybki dostęp do Internetu w ostatnich miesiącach została z powodzeniem przetestowana zarówno na pokładach Lufthansy, jak i Austrian Airlines.

Pasażerowie mogą uzyskać dostęp do sieci internetowej za pośrednictwem WiFi na swoich własnych urządzeniach mobilnych. Oferta obejmuje usługi, dzięki którym możliwe jest przesyłanie wiadomości, przeglądanie sieci oraz transmisje wideo. Klienci mogą wybrać jeden z trzech pakietów. Na trasach Lufthansy do wyboru są pakiety FlyNet Message za 3 euro, FlyNet Surf za 7 euro oraz FlyNet Stream za 12 euro. Austrian Airlines będą oferować usługi w takich samych cenach, jednak pod nazwami myAustrian FlyNet Message, myAustrian FlyNet Surf oraz myAustrian FlyNet Stream. Pasażerowie mogą za nie zapłacić za pomocą karty kredytowej lub usług płatniczych takich jak PayPal. Wkrótce zakupu będzie można również dokonać za pośrednictwem Air Miles lub za pośrednictwem partnerów roamingowych.

Usługa dostępu do Internetu oferowana przez Lufthansa Group i jej partnera technologicznego Inmarsat, oparta jest na najbardziej zaawansowanej szerokopasmowej technologii satelitarnej (Ka-Band). Połączenie na krótko- i średniodystansowych trasach jest możliwe dzięki sieci Inmarsat Global Xpress (GX). Dostawcą Internetu i partnerem Inmarsat jest Deutsche Telekom. Lufthansa Technik jest odpowiedzialna za dopasowanie systemów i komponentów oraz spełnienie wymogów regulatorów lotniczych i zapewnienie ustawowych zezwoleń. Obecnie wyposaża całą flotę z rodziny A320 linii Lufthansa Group – Lufthansy, Austrian Airlines oraz Eurowings. Niezbędną infrastrukturę techniczną na pokładzie zapewnia Lufthansa Systems. Obejmuje ona operacje sieciowe w samolocie – wymogi techniczne dla WiFi na pokładzie – oraz zapewnienie odpowiedniego oprogramowania dla portalu internetowego każdej linii, przez którą pasażerowie łączą się z siecią.