Lufthansa Group – październik lepszy o ponad 16 proc.

archiwum Lufthansa Group

W październiku 2017 roku, linie lotnicze Lufthansa Group przyjęły na pokład około 12,2 mln pasażerów. To wzrost o 16,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group przywitały w tym roku na pokładzie już ponad 111 milionów pasażerów – to więcej niż w całym 2016 roku. Współczynnik zapełnienia miejsc na ponad milionie tegorocznych rejsów osiągnął rekordowy wynik 81,4 proc..

Liczba dostępnych miejsc na kilometr podniosła się o 11,6 proc.w stosunku do zeszłego roku. W tym samym czasie ich sprzedaż wzrosła o 12,1 proc.. Współczynnik zapełnienia miejsc, w porównaniu do października 2016 roku, wzrósł o 0,4% osiągając 81,4 proc. Październik to już szósty miesiąc z kolei, kiedy wskaźniki korekty walutowej kształtowały się pozytywnie.

Zdolność przewozowa cargo wzrosła o jeden procent rok do roku, natomiast sprzedaż, w przeliczeniu na dochód z tonokilometrów poszła w górę o 2,4 proc. W konsekwencji, współczynnik zapełnienia luków cargo wykazał analogiczną poprawę, rosnąc 0,9 proc. w miesiącu.

Linie sieciowe
Linie sieciowe Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines przewiozły dziewięć milionów pasażerów w październiku, o 4,1 proc, więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, natomiast liczba dostępnych miejsc na kilometr wzrosła o 1,6 proc,. Sprzedaż w tym okresie była o 2,7 proc. większa, a współczynnik zapełnienia miejsc, dzięki wzrostowi o 0,8 proc. osiągnął 81,6 proc..

Linie lotnicze Lufthansa przewiozły w październiku 6,1 miliona pasażerów, to wynik o 4 proc. wyższy niż w zeszłym roku. Wzrost liczby miejsc na kilometr o 0,9 proc. w zeszłym miesiącu zaowocował 2,3 proc. wzrostem sprzedaży. Co więcej, współczynnik zapełnienia miejsc skoczył do 81,7 proc. osiągając wynik o 1,2 proc. lepszy niż w zeszłym roku.

Linie oferujące połączenia bezpośrednie
Linie Lufthansa Group oferujące rejsy bezpośrednie – Eurowings (wraz z Germanwings) oraz Brussels Airlines przewiozły w październiku 3,2 miliona pasażerów. Trzy miliony pasażerów podróżowało na trasach krótkodystansowych, natomiast 213 tysięcy odbyło loty długodystansowe. Ta liczba to wzrost o 75,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Liczba dostępnych miejsc w październiku wzrosła o 105,3 proc. w porównaniu do zeszłego roku, a poziom ich sprzedaży sięgnął 98,8 proc., powodując zmniejszenie wskaźnika zapełnienia miejsc o 2,7 proc. do 80.6 proc..

Sprzedaż bezpośrednich rejsów krótkodystansowych była o 70,8 proc. wyższa niż w październiku 2016 r., przy zwiększeniu oferowania o 70,4 proc., powodując 0,2 proc. wzrost wskaźnika zapełnienia miejsc do 81,7 proc.. W tym samym okresie współczynnik zapełnienia miejsc na rejsach długodystansowych spadł o 14,6 punktów procentowych do 78,2 proc. W porównaniu do poprzedniego roku towarzyszył temu równoczesny wzrost oferowania o 291,9 proc. i wzrost sprzedaży o 230,3 proc..Liczba pasażerów na bezpośrednich trasach długodystansowych była około cztery razy wyższa niż w zeszłym roku.