Lufthansa dla najmłodszych pasażerów

archiwum Lufthansy

W ubiegłym roku na pokładach Lufthansy leciało około 750 tysięcy dzieci i młodzieży. Do najbardziej popularnych międzykontynentalnych kierunków wśród młodych ludzi należą Nowy Jork, Miami i Dubaj. Na krótkich i średnich dystansach przeważają Barcelona, Londyn i Stambuł.

Tego lata – w lipcu i sierpniu – Lufthansa spodziewa się przewieźć na swoich pokładach 230 tysięcy młodych pasażerów.

Lufthansa oferuje specjalny serwis dla rodzin i dzieci od momentu rezerwacji lotu do czasu lądowania w porcie docelowym. Na stronie LH.com/Family dostępna jest lista istotnych informacji.
Pasażerowie mają możliwość wydrukowania karty pokładowej w domu 23 godziny przed rejsem na stronie LH.com lub mogą bezpłatnie pobrać ją na swoje urządzenie mobilne (w Google Play i App Store). Z ważną kartą pokładową mogą skorzystać z łatwego w obsłudze automatycznego systemu nadawania bagażu rejestrowanego na lotnisku.

Na lotnisku we Frankfurcie i Monachium znajdują się przyjazne dzieciom punkty odpraw dla rodzin zlokalizowane w pasażu z maskotkami Lufthansy Lu i Cosmo. Mogą się tam odprawiać podróżujący z dziećmi do 12 roku życia. Dzieci otrzymają tam kartę pokładową dla swojej przytulanki, a rodzice specjalny przewodnik z użytecznymi wskazówkami przed odlotem.

Rodziny, a także dzieci podróżujące samodzielnie w asyście opiekunów, mogą korzystać ze specjalnych stref dla dzieci na lotnisku we Frankfurcie i Monachium. Dzieci są także mile widziane w salonikach, gdzie otrzymają wakacyjny zestaw, zawierający prezenty takie jak kapelusze i zabawki do zabrania na pokład. W saloniku biznesowym we Frankfurcie przy bramce B48 znajduje się duża strefa zabawy dla dzieci ze stolikami do malowania, dziecięcym kinem, konsolami Nintendo PlayStation i zabawkami.

Rodzice podróżujący z dziećmi mają też pierwszeństwo wejścia na pokład. Wózki dziecięce można zabierać ze sobą aż do drzwi samolotu, dodatkowo bezpłatnie można wypożyczyć wózek na lotnisku. Lufthansa oferuje także na wszystkich lotniskach specjalną usługę opieki nad dziećmi i młodzieżą powyżej piątego roku życia, podróżującymi samodzielnie. Każdego roku około 80 tysięcy dzieci podróżuje samemu Lufthansą,
z czego 30 tysięcy w okresie wakacyjnym – w najpopularniejszym okresie do 800 dzieci dziennie jest powierzanych opiekunom Lufthansy. Średni wiek podróżujących samotnie dzieci wynosi 11 lat. Zarówno załoga na lotnisku, jak i na pokładzie opiekuje się dziećmi ze starannością i zrozumieniem, troszcząc się o ich bezpieczeństwo i komfort do momentu odebrania ich na lotnisku.

Tego lata małym podróżnikom zostanie rozdanych około 1 440 000 zabawek – kolorowanek, mazaków do malowania, puzzli „Lu i Cosmo”, kart do gry i magazynów do czytania, a także książek z puzzlami. Pokładowy system rozrywkowy – z muzyką, grami i filmami wybranymi specjalnie dla dzieci – zapewnia szeroką gamę rozrywek. Zbiór został ostatnio rozszerzony o książki Carlsena w formacie Pixi wykorzystujące technologię augmented reality.
Menu dziecięce Lufthansy może być zarezerwowane do 24h przed odlotem telefonicznie lub na stronie LH.com. Kolorowe menu opracowane przez szefową kuchni Sybille Schönberger, jest teraz dostępne dla najmłodszych na wybranych trasach europejskich i wszystkich trasach międzykontynentalnych. Tylko w ubiegłym roku na pokładach Lufthansy zostało wydanych ok. 24 000 takich posiłków.