Lublin i okolice z nowym informatorem turystycznym

fot. LOT Metropolia Lublin

Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin wydała nowy informator turystyczny pod nazwą „Lublin i Okolice”, z którym każdy może odkrywać atrakcje na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego (LOM). Informator jest bezpłatny i dostępny w Centrum Inspiracji Turystycznej w Lublinie, pozostałych informacjach turystycznych na terenie LOM i urzędach gmin.

Informator turystyczny „Lublin i okolice” przedstawia informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, czyli Lublina i 21 gmin otaczających miasto. Po raz pierwszy w ramach jednego wydawnictwa można zapoznać się z walorami każdej z gmin wchodzącej w skład LOM i zobaczyć, jak wiele miejsc do odkrycia znajduje się w promieniu 30 kilometrów od lubelskiego Starego Miasta.

Informator dedykowany jest turystom przybywającym do Lublina i otwartym na odkrywanie regionu, ale też mieszkańcom miasta, którzy chcieliby lepiej poznać jego okolice. W wydawnictwie atrakcje dla siebie znajdą m.in. fani aktywnego wypoczynku, rodziny podróżujące z dziećmi czy miłośnicy architektury sakralnej i historii.

„Podczas pracy nad tym wydawnictwem skupiliśmy się na ukazaniu różnorodności oferty turystycznej całego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, czyli Lublina i sąsiadujących z nim gmin. Wielu pewnie zaskoczy, jak mnóstwo ciekawych miejsc kryje się w bliskim sąsiedztwie naszego miasta. Do większości z nich można dojechać w mniej niż 30 minut samochodem. Gorąco zachęcamy do odkrywania okolic Lublina z naszym nowym informatorem” – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

Informator turystyczny „Lublin i okolice” można otrzymać bezpłatnie w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 w Lublinie, pozostałych informacjach turystycznych na terenie LOM i urzędach gmin.