Lubelskie Convention Bureau przechodzi pod egidę Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Lubelskie Convection Bureau rozpoczęło działalność przy Lubelskiej Organizacji Turystycznej. Z tej okazji zorganizowano spotkanie celem wypracowanie kierunku rozwoju i planów na najbliższą przyszłość. Uczestnicy przedstawili potrzeby i oczekiwania branży względem LCB.

Warsztat „Razem możemy więcej” poprowadziła Anna Górska, członek zarządu ICCA w sektorze Meetings Management. Taka forma współpracy okazała się być dobrą platformą wymiany doświadczeń i pomysłów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele branży turystycznej, kulturalnej i konferencyjnej oraz kluczowi partnerzy tworzenia spójnej platformy kooperacji zmierzającej do profesjonalizacji branży spotkań oraz wspierania innowacyjności w województwie lubelskim. Kolejne wydarzenie jest planowane na czerwiec 2022 r.

Lublin & Region Convention Bureau (Lubelskie Convention Bureau) zostało utworzone w 2016 r. i do października 2022 r. działało przy Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Decyzją walnego zebrania Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i w odpowiedzi na propozycję Zarządu Województwa Lubelskiego, Lubelskie Convention Bureau od maja 2022 r. funkcjonuje w ramach LROT.