Lubelscy przewodnicy z pomocą dla Ukrainy

Lubelscy przewodnicy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają na specjalne charytatywne spacery po Lublinie. W nadchodzący weekend, w sobotę i niedzielę 12-13 marca, poprowadzą sześć spacerów tematycznych, na które biletem będzie potwierdzenie wpłaty na zbiórkę  pomocy Ukrainie. 

Od początku ferii zimowych mieszkańcy i przyjezdni mogą brać udział w spacerach programu „Poznaj Lublin z  Przewodnikiem”. Były one zaplanowane również na przyszły weekend, ale przewodnicy, widząc niemałe  zainteresowanie oprowadzaniem, wyszli z inicjatywą zorganizowania charytatywnego weekendu. Tego dnia  biletem wstępu na spacer będzie okazanie wpłaty na dowolną zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Ukrainy. 

Każdy z nas chce pomóc najlepiej, jak potrafi. Stale obserwujemy trudną sytuację w Ukrainie. My, jako  miejscy przewodnicy, chcemy również wesprzeć naszych braci z Ukrainy. Dlatego zachęcamy zarówno turystów,  jak i mieszkańców do wpłat na konto jednej ze zbiórek finansowych przeznaczanych na pomoc naszym  sąsiadom. Wiemy, że każdy nawet mały gest ma znaczenie, a każde wsparcie finansowe jest niezbędne w tej  trudnej sytuacji” mówi Łukasz Miazek, przewodnik miejski. 

Specjalne charytatywne spacery poprowadzą: Martin Dalebout, Łukasz Fiuta, Łukasz Miazek, Magdalena Mazur Ciseł, Joanna Szmit i Kinga Witkowska-Mirosław. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w jednym z sześciu  tematycznych spacerów. Na chętnych czekają tematy poświęcone lubelskim legendom, czasom PRL (w języku  angielskim), czy „przypadkom lubelskim”. Osobom, które lubią poczuć dreszczyk emocji, polecamy „Lublin  między wojnami – z kronik Policji Państwowej”. Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta jednocześnie będzie można podziwiać architekturę, poznać historię, spędzić miło czas w towarzystwie profesjonalistów, a  przy okazji pomóc, bo do wzięcia udziału w oprowadzaniu uprawnia wpłata na zbiórkę na rzecz Ukrainy. 

Jest to oddolna inicjatywa naszych przewodników. Otrzymaliśmy od nich informację, że w ten sposób chcą  wesprzeć kraj dotknięty wojną, dlatego pomogliśmy im w zorganizowaniu tej inicjatywy. Widzimy, jak wielką  popularnością cieszą się spacery przewodnickie w Lublinie, więc liczymy na to, że dzięki akcji uda nam się  zachęcić do wielu wpłat na zbiórki pomocowe dla Ukrainy” mówi Krzysztof Raganowicz, prezes LOT Metropolia Lublin.

Spacery odbędą się w najbliższy weekend 12 i 13 marca. Biletem umożliwiającym wstęp na spacer  jest okazane potwierdzenie dokonania wpłaty na dowolną zbiórkę finansową na pomoc Ukrainie o wartości nie  mniejszej niż 25 zł od osoby (tyle kosztuje bilet w programie „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”). Organizatorzy  sugerują wpłatę na zbiórkę organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną SOS UKRAINA  www.siepomaga.pl/pah-ukraina www.pah.org.pl/sos-ukraina 

12 marca 2022 (sobota) 

10:00 Kinga Witkowska-Mirosław Tajemnice dwóch wzgórz 

12:00 Magdalena Mazur-Ciseł Lublin miasto legend 

13:00 Łukasz Miazek Lublin na wesoło 

13 marca 2022 (niedziela) 

12:00 Joanna Szmit Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej 

13:00 Martin’s City Tours PRL – Communism in Lublin/Poland Tour 

15:00 Łukasz Fiuta Przypadki lubelskie, czyli historie o mieście i ludziach 

Cała branża turystyczna pomaga Ukrainie