Lotnisko we Wrocławiu – w czarterach najpopularniejsza Grecja

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Wśród tegorocznych kierunków obsługiwanych przez rejsy czarterowe z Lotniska we Wrocławiu, najwięcej było lotnisk greckich.

Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „W tegorocznym rankingu najczęściej wybieranych kierunków letnich podróży zdecydowanie wygrywają wyspy greckie, m.in. Kreta, Rodos i Korfu. Tam wybór jest najbogatszy – liczy aż 8 kurortów. Co więcej, biura podróży od kilku sezonów powiększają ofertę wczasów w tamtym rejonie. Dobrym przykładem będzie Kefalonia od biura podróży Grecos, dostępna ze stolicy Dolnego Śląska od tego sezonu letniego.”

Tego lata do łask wróciła Turcja oraz Bułgaria, które obok Grecji plasują się w topie najchętniej wybieranych kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia. Kraje te są atrakcyjne głównie ze względu na niezbyt wysokie ceny i duży wybór dobrych hoteli. W Bułgarii tygodniowe wczasy all inclusive w 4-gwiadkowym hotelu można znaleźć nawet za 2 tys. zł. Wielu pasażerów decyduje się na Albanię (wycieczki organizuje biuro podróży Itaka). To także nowe połączenie w ofercie biur podróży. Albania przyciąga turystów niską ceną wczasów oraz faktem, że podróż w tym kierunku nie trwa długo, a na miejscu ceny są atrakcyjne.

Katarzyna Topola, kierownik Biura Podróży Itaka w Porcie Lotniczym, dodała: „Osoby, które chciałyby wjechać na urlop jeszcze w te wakacje mogą wybierać głównie między ofertami wczasów w Grecji, Albanii i Bułgarii. Jednak najlepiej nie odkładać tej decyzji na ostatnią chwilę, gdyż najlepsze oferty znikają dość szybko.”

Tylko w lipcu 2017 roku na zorganizowany wypoczynek z biurem podróży z wylotem z Wrocławia wybrało się prawie 69 tys. pasażerów, o ponad 10 tys. więcej w porównaniu do ubiegłego roku (17,1 proc. wzrostu). To najlepszy wynik dla tego segmentu od początku roku.
W tegorocznej ofercie touroperatorów znalazło się ponad 20 kierunków. Poza Grecją, Turcją, Albanią i Bułgarią, są wśród nich także: Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie, Portugalia, Włochy oraz Egipt.
Wczasy z wylotem z Wrocławia można planować także poza ścisłym sezonem urlopowym. Przez cały rok dostępne są zorganizowane wakacje na Wyspach Kanaryjskich (Lanzarote
i Fuerteventura) i w Egipcie (Hurghada i Marsa Alam).
Urlop z wylotem z Wrocławia oferują: Coral Travel Wezyr Holidays, Exim Tours, Grecos Holidays, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI.