Lotnisko we Wrocławiu – sezon czarterowy rozpoczęty

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Pierwsi pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław polecieli na urlopy z biurami podróży już w kwietniu. W ofercie znalazły się Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja – i to z dwa razy większą liczbą kierunków niż rok temu w analogicznym okresie (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta).

W maju dołącza do nich dodatkowo Hiszpania (Majorka). Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.

Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: “Wycieczki często są dostępne w niższych cenach, na miejscu nie ma jeszcze dużej liczby turystów, a w słonecznych kurortach pogoda już dopisuje. W tym roku zauważamy też, że podróżni chętniej decydowali się na oferty first minute. Zdają sobie sprawę, że mogą liczyć na największy wybór hoteli i terminów, a także zniżki i bonusy.”

Latem 2017 biura podróży powiększyły ofertę dostępnych z Wrocławia wycieczek 11-dniowych. W tym sezonie jest to w sumie aż 8 kierunków, w tym do Hiszpanii, Grecji i Turcji.

Michał Kozak dodał: “Taka opcja z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna. Jest złotym środkiem, pomiędzy dominującymi dotychczas ofertami 7- i 14-dniowymi. Warto zauważyć, że coraz częściej decydujemy się na kilka urlopów w roku, a model 11-dniowy to umożliwia.”

W siatce czarterowej na lato 2017 znalazły się dwie nowości – Kefalonia w Grecji oraz Tirana w Albanii. Oba kierunki bardzo szybko zyskały dużą popularność.

Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław, skomentowała: “Biuro podróży Itaka zdecydowało się nawet uruchomić loty do Albanii tydzień wcześniej. Do tego niewielkiego, wciąż nieodkrytego kraju turystów przyciągają zabytki, rozległe wybrzeża, a zwolenników aktywności liczne możliwości uprawiania sportów. Z kolei Grecja już od kilku sezonów cieszy się bardzo dużą popularnością. Kefalonia proponowana z kolei przez biuro podróży Grecos podtrzymuje ten trend.”

Wielkim zainteresowaniem u progu lata cieszy się również propozycja odpoczynku pod palmami na Półwyspie Iberyjskim. Pasażerowie mogą polecieć tam do Hiszpanii: na Majorkę, Wyspy Kanaryjskie (Fuerteventura i Lanzarote) i Barcelony. Do tego alternatywą jest portugalska Madera. Popularnością cieszą się też Bułgaria, Sycylia, Turcja i Egipt.
Z wrocławskiego lotniska zorganizowane wakacje oferują biura podróży: Coral Travel – Wezyr Holidays, Exim Tours, Grecos, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI.