Lotnisko we Wrocławiu – ruszają nowe kierunki

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W niedzielę ze stolicy Dolnego Śląska odleciał pierwszy samolot na Zanzibar. Już wkrótce z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć n.in. do Porto, Kutaisi i Aten. Bilety w sprzedaży.

Zanzibar to zimowa propozycja od biura podróży Itaka, a zarazem najbardziej egzotyczny i najdalej położony kierunek lotniczy z wylotem z Wrocławia.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Połączenie już na samym starcie cieszy się sporą popularnością. Pierwszy samolot wyleciał z Wrocławia pełny. Co więcej, wśród pasażerów było nie tylko wielu mieszkańców Dolnego Śląska, ale i innych województw, w tym: mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Jestem przekonany, że podobnie będzie z kolejnymi nowościami w naszej siatce lotów.”

Kolejna nowość – Turyn – rusza już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Loty do stolicy Piemontu planowane są także na 20 i 27 stycznia. Ta sezonowa propozycja od biura podróży Itaka jest pomysłem na spędzenie ferii zimowych. Kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych.

Nowości na przywitanie wiosny
Kolejne nowości, tym razem niskokosztowe, czekają nas w marcu, kiedy zacznie obowiązywać wiosenno-letni rozkład lotów. Właśnie wtedy cztery nowe kierunki uruchomi Wizz Air. Od 30 marca będziemy mogli polecieć do Porto. Wyloty dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. 

U skomentował: “Porto to idealne uzupełnienie południowych propozycji w naszej siatce połączeń, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem pasażerów. Nasi pasażerowie kochają południe Europy. Wśród najchętniej wybieranych w 2017 roku południowych destynacji były Teneryfa i Malaga oraz – portugalska nowość minionego roku – Lizbona.”

Tego samego dnia w rozkładzie zadebiutuje Göteborg, który jest ciekawym kierunkiem także o charakterze biznesowym.

U podkreślił: “Na Dolnym Śląsku jest kilka firm, które swoje główne siedziby mają właśnie w tamtej okolicy. Dla nich to świetne udogodnienie. Warto też pamiętać, że to miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie – znajdziemy tam między innymi duży park rozrywki. Loty będą realizowane są w poniedziałki i piątki, co ułatwia planowanie przedłużonego weekendu.”

Dzień po Porto i Göteborgu do rozkładu wejdą pozostałe dwie nowości od linii Wizz Air. Po udanym debiucie Zurychu od linii SWISS w październiku 2017 roku, podróżni będą mieli okazję zwiedzić inne szwajcarskie miasto. Bazylea, położona na styku trzech krajów, to kolejna z nowości, jaką oferuje węgierski przewoźnik. To propozycja dobra na przedłużony weekendowy city break, ponieważ loty będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty. Ostatnią propozycją Wizz Air jest gruzińskie Kutaisi. –

Dariusz Kuś dodał: “To świetna baza wypadowa do poznania tego kraju. Gruzja nadal pozostaje nieodkryta, choć ostatnio przeżywa swój złoty okres pod względem turystyki.”

Wyloty we wtorki i soboty. W nowym sezonie linie Wizz Air zwiększają też częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach – m.in. do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa i Rejkiawiku.

Majówka z wylotem z Wrocławia
Nowa propozycja czeka na nas również w maju. 11 maja linie Ryanair uruchamiają loty z Wrocławia do Aten. Odkrywanie tajemnic kolebki cywilizacji może być dobrym pomysłem na spędzenie weekendu. A to dlatego, że loty w tamtym kierunku będą odbywać się w poniedziałki i piątki.

Latem ofertę uzupełnią nowe propozycje od biur podróży. Wśród nich m.in. Ateny, Tivat, Wyspa Djerba. Czarterowe Lato 2018 już w sprzedaży. Oferta przewoźników niskokosztowych dostępna jest na: wizzair.com i ryanair.com.

Nowości 2018 z wylotem z Wrocławia:
• Zanzibar (od 7 stycznia z biurem podróży Itaka)
• Turyn (sezonowa nowość od 13 stycznia od Itaki)
• Porto (od 30 marca od linii Wizz Air)
• Göteborg (od 30 marca od linii Wizz Air)
• Bazylea (od 31 marca od linii Wizz Air)
• Kutaisi (od 31 marca od linii Wizz Air)
Ateny (od 11 maja od linii Ryanair)