Lotnisko we Wrocławiu – rekordowy rozkład lotów na zimę

archiwum Lotniska we Wrocławiu

29 października rusza nowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław, a w nim aż 50 połączeń – niskokosztowych, dla biznesu i oferowanych przez biura podróży – w tym11 nowości, w tym Agadir, Palermo, Neapol, Zurych, Bruksela Charleroi, debiutująca zimą Malaga, więcej lotów do Frankfurtu.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „O tak bogatej siatce połączeń zadecydowały stale rosnąca liczba pasażerów i intensywny rozwój linii lotniczych, które dostrzegają duży potencjał naszego lotniska. Z nowości cieszy zwłaszcza Palermo. Nasi pasażerowie, jako jedyni w Polsce, będą mogli tam polecieć tanimi liniami. Bardzo dobrą wiadomością jest również pojawienie się Zurychu. To duży ukłon w kierunku pasażerów biznesowych i najlepszy dowód, że rozwijamy naszą siatkę w każdym segmencie.”

Nowościa proponowana przez Wizz Air będzie Agadir w Maroku. Z kolei Ryanair zaproponuje aż 8 nowych kierunków. Pierwszy to Palermo na Sycylii – największej wyspie na Morzu Śródziemnym. Drugą włoską premierą jest Neapol.

Dariusz Kuś dodał: „Podróżujący z Wrocławia chętnie planują wypoczynek także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego. To trend, który zauważają przewoźnicy. Poszerzają ofertę kierunków południowych dostępnych przez cały rok. Coraz częściej też zwiększają liczbę operacji na danej trasie. Tak było z Maltą od Ryanaira. Pierwszej zimy samoloty latały tam raz w tygodniu, w kolejnym roku już dwa razy.”

Ofertę połączeń Ryanaira na Wyspy Brytyjskie uzupełnią Edynburg i Leeds Bradford.
Dodatkowo, w rozkładzie zimowym po raz pierwszy pozostaje Malaga. Nie zabraknie tegorocznych letnich nowości – Lizbony (Ryanair), Tel Awiwu (PLL LOT), Rejkiawiku i Lwowa (oba od Wiz Air). Gwarancję pogody dadzą też inne południowe kierunki dostępne w jesienno-zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław – Malta, Madryt, Teneryfa, Rzym czy Mediolan. W sumie wrocławscy podróżny będą mieli do dyspozycji 39 połączeń niskokosztowych.
 
30 października, należące do Grupy Lufthansa, linie Swiss Airlines zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych połączeń do Zurychu.

Dariusz Kuś skomentował: „Dzięki nowemu połączeniu znaczenie Wrocławia, jako ważnego ośrodka biznesowego, jeszcze się zwiększy, przyciągając kolejne firmy oraz inwestorów. Co ciekawe, nasze statystyki wymieniają Zurych, a obok niego jeszcze Brukselę i Paryż, jako miasta, do których do tej pory najczęściej lataliśmy z przesiadkami.”

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław, podkreślił: „Lufthansa reaguje na zwiększające się zainteresowanie podróżnych. Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z największych portów przesiadkowych w Europie. Pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą dzięki temu wygodnie zaplanować podróż do wszystkich najważniejszych miast Europy, a także na trasach transkontynentalnych do Azji czy Ameryki Północnej.”

Ze stolicy Dolnego Śląska można polecieć również do Monachium (3 połączenia dziennie od linii Lufthansa), Düsseldorfu (Eurowings), Kopenhagi (SAS), a także na Lotnisko Chopina, czyli główny port w Warszawie (6 połączeń obsługiwanych przez PLL LOT).
 
Na sezon zimowy 2017/2018 biura podróży zaoferują cztery kierunki. Czarterem polecimy na trzy wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich – Lanzarote, Fuerteventurę i Teneryfę (nowość w zimowym rozkładzie lotów od biura podróży Itaka). Ofertę uzupełnia połączenie do jednego z największych egipskich kurortów – Hurghady.

Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu Lotniczego Wrocław, dodał: „Wyspy Kanaryjskie są numerem jeden wśród podróżnych, którzy preferują urlop z biurem podróży. W miesiącach zimowych można tam liczyć na słoneczną pogodę i przyjemne temperatury. Z kolei Egipt fascynuje miłośników historii, poszukiwaczy przygód, jak również wielbicieli udanego wypoczynku.”

Zimowy rozkład lotów 2017/2018 w Porcie Lotniczym Wrocław będzie obowiązywać od niedzieli 29 października do końca marca 2018.
 
ROZKŁAD LOTÓW jesień/zima 2017/2018
(50 połączeń)
 
39 połączeń niskokosztowych:
Ryanair (28)
·         Rzym Ciampino
·         Paryż Beauvais
·         Cork
·         Bolonia
·         Mediolan Bergamo
·         Dublin
·         Shannon
·         Bristol
·         Glasgow
·         Liverpool
·         Londyn Stansted
·         East Midlands
·         Teneryfa
·         Malta
·         Madryt
·         Malaga – zostaje na zimę
·         Manchester
·         Newcastle
·         Lizbona – zostaje na zimę (nowość lato 2017)
·         Belfast
·         Bruksela Charleroi – NOWOŚĆ
·         Edynburg – NOWOŚĆ
·         Gdańsk – NOWOŚĆ
·         Leeds Bradford – NOWOŚĆ
·         Neapol – NOWOŚĆ
·         Oslo Torp – NOWOŚĆ
·         Palermo – NOWOŚĆ
·         Tel Awiw – NOWOŚĆ
 
Wizz Air (11)
·         Agadir – NOWOŚĆ
·         Birmingham
·         Doncaster-Sheffield
·         Dortmund
·         Eindhoven
·         Londyn Luton
·         Oslo Torp
·         Sztokholm Skavsta
·         Kijów
·         Lwów – zostaje na zimę (nowość lato 2017)
·         Rejkiawik – zostaje na zimę (nowość lato 2017)
 
7 połączeń sieciowych:
SWISS AIRLINES (1)
·         Zurych – NOWOŚĆ
 
PLL LOT (2)
·         Warszawa
·         Tel Awiw – zostaje na zimę (nowość lato 2017)
 
SAS (1)
·         Kopenhaga
 
LUFTHANSA (2)
·         Monachium
·         Frankfurt nad Menem – 4 dodatkowe loty dziennie
 
EUROWINGS (1)
·         Düsseldorf
 
4 połączenia czarterowe:
Hiszpania (3)
·         Fuerteventura
·         Lanzarote
·         Teneryfa – NOWOŚĆ
Egipt (1)
·         Hurghada