Lotnisko we Wrocławiu – ponad 1,1 mln pasażerów latem

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W czerwcu, lipcu i sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało 1,1 miliona osób. Najwięcej z nich wybrało Grecję. Drugim i trzecim najpopularniejszym kierunkiem były Hiszpania i Turcja.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło łącznie ok. 2,35 mln pasażerów, o 17,3 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017. To absolutny rekord w historii. Tylko latem z oferty 85 kierunków obsługiwanych przez tanie linie lotnicze i czartery skorzystało 1,1 mln podróżnych.

Grecja na czele

Najwięcej turystów – 11, tys. – wybrało Grecję.

Najwięcej turystów tego lata udało się z Wrocławia na Kretę (Heraklion i Chania), Korfu, Rodos, Zakynthos i Kos.

Dariusz Kuś, prezes Lotniska we Wrocławiu powiedzia: „Strzałem w dziesiątkę okazały się również Ateny, tegoroczna nowość w siatce niskokosztowych połączeń. Wyniki poka-zują, że nowe kierunki doskonale wpisują się w oczekiwania podróżnych.”

W siatce połączeń są jeszcze Kefalonia i Saloniki. Podróżni mają do wyboru w sumie 9 greckich kierunków z wylotem z Wrocławia.

Hiszpania – nr 2

Drugim najpopularniejszym krajem tych wakacji jest Hiszpania, gdzie od początku czerw-ca do końca sierpnia obsłużono ponad 81 tys. podróżnych. Najwięcej turystów zdecydowa-ło się na wakacje na Majorce. Na słoneczną wyspę dwa razy w tygodniu latają samoloty Ryanair oraz samoloty czarterowe. Wiele osób wybrało podróż tanimi liniami do Malagi, Barcelony Girony, Madrytu i nadmorskiego Alicante. Dużą popularnością cieszyły się rów-nież Barcelona oraz Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa, Fuerteventura i Lanzarote).

Turcja na podium

Do Turcji z Wrocławia wybrało się latem 70 tys. podróżnych. Antalya, Bodrum i Izmir są obsługiwane przez loty czarterowe.

Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, skomentował: ”Turcja wróciła do czołówki. Turyści niezwykle cenią sobie atrakcyjne ceny i bogatą bazę hotelową. Z oferty biur podróży chętnie wybierają wakacje all inclusive.”

Włochy i Bułgaria w czołówce

Czwarte miejsce przypada Italii. Hitem okazała się największa wyspa na Morzu Śródziem-nym – Sycylia. Do Palermo latają z Wrocławia zarówno tanie linie lotnicze, jak i czartery. Wysokie miejsce Włoch to również zasługa Bergamo pod Mediolanem, Neapolu, Bari, Rzymu i Neapolu.

Dariusz Kuś dodał: „Bari to kolejna tegoroczna nowość od Wizz Air, którą pokochali po-dróżni. Słońce świeci tu niemal cały rok, nie brakuje także pięknych miejsc do zwiedza-nia. Bari to gwarancja udanych wakacji również jesienią.”

Pierwszą piątkę najpopularniejszych kierunków zamyka Bułgaria (Varna i Burgas) – 45 tys. podróżnych.

W gronie najpopularniejszych kierunków z wylotem z Wrocławia znalazły się również: Egipt, Portugalia, Tunezja, Gruzja i Izrael. W bogatej ofercie wrocławskiego lotniska są także nieco chłodniejsze, ale równie atrakcyjne miejsca, takie jak Islandia, Norwegia czy Szwecja. Podróżni mają w czym wybierać. Wiosenno-letni rozkład lotów obowiązuje do końca października.