Lotnisko we Wrocławiu – pierwszy kwartał lepszy o ponad 14 proc.

archiwum lotniska we Wrocławiu

W pierwszym kwartale 2019 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 700 tys. pasażerów, o 14,2 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Od początku stycznia do końca marca 2019 na kierunkach międzynarodowych obsługiwanych przez przewoźników sieciowych liczba pasażerów wzrosła o 26,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „Wpływ na to mają nowe kierunki, a zwłaszcza połączenie Air France na główne lotnisko Paryża. Ale znaczący wzrost odnotowały też linie Lufthansa na dwóch bardzo popularnych kierunkach niemieckich, do Monachium i Frankfurtu oraz linie Eurowings na trasie do Düsseldorfu. Dodam, że znakomity wynik przewoźników sieciowych w pierwszym kwartale tego roku nie jest wyjątkiem. Już od dłuższego czasu obserwujemy regularny wzrost ruchu w tym segmencie, a przewoźnicy sukcesywnie wzbogacają ofertę.”

6 maja wystartuje nowe połączenie sieciowe z Wrocławia. Holenderskie linie KLM, uruchomią rejsy do Amsterdamu.

W pierwszym kwartale tego roku o blisko 12 proc. wzrosła liczba pasażerów na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina w Warszawie, obsługiwanej przez PLL LOT. Od tego sezonu przewoźnik wprowadził na tej trasie większe samoloty.

O ponad 10 proc. pasażerów więcej przewiozły również tanie linie.

Jarosław Sztucki dodał: „W przypadku większości kierunków w samolotach zajętych jest ponad 90% miejsc. Dotyczy to przede wszystkim połączeń na południe Europy i na Wyspy Brytyjskie, ale w błyskawicznym tempie rozwijają się też kierunki wschodnie.”

Wyraźnie i systematycznie rośnie również ruch czarterowy z Wrocławia. Zimą tego roku w podróż z biurem podróży wybrało się o ponad 50 proc. pasażerów więcej niż w tym samym okresie 2018.

Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, skomentował: „Tour operatorzy zaproponowali w sezonie zimowym m.in. egzotyczne Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman – to nowości, a także wprowadzony w ubiegłym roku Zanzibar. U progu sezonu letniego obserwujemy, że rośnie też zainteresowanie dobrze znanymi, sprawdzonymi kierunkami, jak Turcja, Grecja, Hiszpania czy Bułgaria. Np. wycieczki do Turcji ruszają w tym roku już w kwietniu, miesiąc wcześniej niż przed rokiem.”