Lotnisko we Wrocławiu – najlepsze półrocze w historii

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 mln pasażerów, o 9,6 proc. więcej niż w I półroczu 2018 roku. To najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Wrocław.
O ponad 18 proc. wzrosła liczba pasażerów przewoźników sieciowych.
Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: “Przede wszystkim, oferta przewoźników sieciowych jest coraz bogatsza. Podróżnych przyciągają zwłaszcza rejsy do największych hubów przesiadkowych. Potwierdza to sukces połączenia do Paryża, uruchomionego przez linie Air France przed rokiem. Już widać, że bardzo dużą popularnością cieszy się również nowe połączenie do Amsterdamu, uruchomione przez linie KLM na początku maja.”
Tanie linie przewiozły w pierwszym półroczu 2019 ponad 1 mln pasażerów, o prawie 7 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.
Spory udział ma w tym bardzo duże powodzenie połączeń do Kijowa Boryspola (Ryanair) i Charkowa (Wizz Air), uruchomionych jesienią 2018. Jednak podróżnych systematycznie przybywa również na wielu innych kierunkach, w tym południowych (zwłaszcza do Hiszpanii, Włoch lub Portugalii), na Wyspy Brytyjskie, do Skandynawii, Paryża Beauvais, Brukseli czy Eindhoven.
Jarosław Sztucki dodał: “Segment połączeń niskokosztowych rozwija się bardzo stabilnie, czemu sprzyja rozbudowana siatka i różnorodność kierunków. Fakt, że samoloty na większości tras są wypełnione niemal w 100 proc. przekonuje, że oferta przewoźników jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych.”
Z rejsów czarterowych skorzystało w okresie od stycznia do końca czerwca ponad 17 proc. pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Wśród podróżnych wrocławskiego lotniska największą popularnością cieszą się w tym roku kurorty na Riwierze Tureckiej i Riwierze Egejskiej, greckie wyspy, a także Hiszpania i Bułgaria. Ofertę uzupełniają Egipt, Tunezja, Włochy (Sycylia), Albania czy Madera. Tegoroczną nowością jest Algarve, najbardziej słoneczny region kontynentalnej Portugalii.
Przybywa podróżnych również w ruchu krajowym. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik, PLL LOT, odnotował przez pierwsze sześć miesięcy tego roku wzrost o blisko 10 proc. Ciągle rośnie zainteresowanie połączeniem do Gdańska, obsługiwanym przez linie Ryanair.
W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe.
POWIĄZANE WPISY
4 sierpnia 2026
Tirana liderem wakacyjnych połączeń z lotniska Zielona Góra-Babimost
Lipiec był kolejnym miesiącem wzrostu ruchu pasażerskiego na lotnisku Zielona…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
Wizz Air uruchomi z Modlina połączenie do Santiago de Compostela
Santiago de Compostela dołączy do siatki połączeń Wizz Aira z lotniska Warszawa-Modlin.…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hanoi
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
PLL LOT świętuje 80 lat połączeń do Paryża, Pragi i Sztokholmu
Paryż, Praga i Sztokholm od 80 lat nie znikają z siatki połączeń PLL LOT. Rejsy do tych…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w letniej siatce FlixBusa
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w Polsce oraz wybrane kurorty w krajach bałtyckich…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Cyprus Airways dołącza do partnerów Air France
Cyprus Airways został nowym partnerem Air France. Zawarta przez przewoźników umowa…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Air France zachęca do zwiedzania Paryża podczas przesiadki. Rusza Paris Stopover
Air France uruchomił nową usługę Paris Stopover, która pozwala pasażerom wykorzystać…
0 Komentarzy1 Minuty
24 lipca 2026
RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla rozbudowy Lotniska Chopina. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych…
0 Komentarzy2 Minuty
23 lipca 2026
Corendon Airlines realizuje przeloty Górnika Zabrze w europejskich rozgrywkach
Corendon Airlines zorganizował przelot piłkarzy Górnika Zabrze do Stambułu, gdzie polski…
0 Komentarzy1 Minuty










