Lotnisko we Wrocławiu – 57 nowych lotów na Święta

materiały prasowe

Od 12 grudnia 2016 roku do 8 stycznia 2017 roku na wrocławskim lotnisku zrealizowanych zostanie 57 dodatkowych rejsów – o 18 więcej niż w zeszłoroczne święta.

Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław, powiedziała: “W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku więcej pasażerów przylatuje do Polski lub odwiedza rodzinę za granicą. Dlatego przewoźnicy Ryanair i Wizz Air tradycyjnie już zwiększają liczbę lotów na wybranych kierunkach, między innymi na Wyspy Brytyjskie czy do Szwecji. Dodatkowe rejsy to również dobra wiadomość dla osób, które szukają alternatywy dla spędzenia świąt przy wigilijnym stole. Sprzyjający kalendarz połączeń pozwala zaplanować urlop, na przykład na południu Europy.”

W rozkładzie Ryanaira dodatkowe loty to głównie loty na Wyspy Brytyjskie. Najwięcej (po sześć) zrealizowanych zostanie do Dublina, Liverpoolu i Nottingham. Pięć kolejnych pojawi się na trasie do Londynu (Stansted). Częściej polecimy także do Bristolu (4 dodatkowe połączenia). Po trzy rejsy zostały dodane do Shannon, Manchester, New Castle, Glasgow, a także na południe Europy – do Madrytu i na Maltę.
Liczbę lotów na wybranych kierunkach zwiększy także Wizz Air. Po cztery dodatkowe rejsy wprowadzone zostaną na popularnych trasach do Eindhoven, Sztokholmu, ale również na trasie do Kijowa – to nowość w zimowym rozkładzie lotów.
W sezonie zimowym obowiązuje nowy cennik za postój. Każdy, kto zrobi wcześniejszą rezerwację online i zostawi samochód na lotnisku, zapłaci nawet 40 proc. mniej.

Monika Półtorzycka-Jon dodała: “Robimy wszystko, aby przyjazd autem i pozostawienie go na parkingu były maksymalnie proste, szybkie i tanie. Dlatego z myślą o pasażerach, którzy podróżują w okresie świąteczno-noworocznym wprowadziliśmy nowy cennik usług. Dzień parkowania kosztuje teraz 24 zł, 3 dni – 44 zł, a 5-9 dni tylko 59 zł.”

Dodatkowo pasażerowie i ich bliscy korzystając z oferty kawiarni Costa Coffee i The Whitehouse, otrzymają możliwość bezpłatnego parkowania na parkingu A, B i C (za każde wydane 10-20 zł otrzymamy 0,5 h parkowania gratis, powyżej 20 zł – 1h gratis). Z kolei użytkownicy parkingu VIP mogą kupić w promocyjnej cenie 49 zł wstęp do Executive Lounge i usługi Fast Track (ekspresowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa).