Lotnisko w Szczecinie – rekordowe dziewięć miesięcy

archiwum Lotniska w Szczecinie

W III kwartałach tego roku, Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 436 803 pasażerów, o 22, 07 proc.proc. więcej niż w pierwszych dziewięciu miesiącach 2016 roku.

Wrzesień okazał się najlepszym dziewiątym miesiącem w historii lotniska. Przez 30 dni września obsłużonych zostało 54 709 pasażerów o 25,52 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność, powiedział: „Na tak dobre wyniki, złożyło się kilka czynników – powiedział. To między innymi:
– rekordy popularności bije połączenie do Warszawy, gdzie dzięki coraz większej różnorodności połączeń oferowanych przez PLL LOT, liczba pasażerów tranzytowych zwiększyła się o ponad 120 proc.
– codzienne połączenie do Warszawy oferuje RYANAIR
– linia lotnicza WIZZ AIR, dostrzegając rosnący potencjał na trasach do Bergen, Stavanger oraz Oslo Torp, do ich obsługi przeznaczyła 230 miejscowego Airbusa A-321.

Szczecin, jak i całe Województwo Zachodniopomorskie coraz częściej stają się miejscem krótkich, 3-4 dniowych wypadów turystycznych, co przekłada się na fakt, iż linie lotnicze Norwegian notują poziom wypełnienia miejsc znacznie przekraczający 90 proc., z czego ponad połowę pasażerów stanowią turyści z Norwegii
w okresie letnim Szczecin, dzięki wydarzeniom o znaczeniu międzynarodowym (m.in. Zlot Żaglowców, Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn, Pekao Open) wielokrotnie przeżywał prawdziwy nalot turystów, których część korzystała z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów   
Dodatkowo, dużym zainteresowaniem cieszyły się zagraniczne czartery turystyczne. Mieszkańcy naszego regionu chętne korzystają z wypoczynku na Krecie, Korfu, w Albanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie czy w Czarnogórze.”

W całym 2017 roku, Port lotniczy Szczecin-Goleniów powinien obsłużyć około 585 000 pasażerów, poprawiając wynik z 2016 roku o ponad jedną czwartą.