Lotnisko w Poznaniu – lipiec lepszy o 7,5 proc.

archiwum Lotniska w Poznaniu

W lipcu z usług Lotniska w Poznaniu skorzystało 223,5 tys. pasażerów, o 7,5 proc. więcej niż w siódmym miesiącu 2015 roku.

Z połączeń regularnych skorzystało 127,6 tys. osób (wzrost o 10,7 proc.), zaś z połączeń czareterowych – 95,7 tys. (+4,1 proc.)
Przewoźnicy tradycyjni obsłużyli 31,2 tys. pasażerów (+9,2 proc.), niskokosztowi – 96,3 tys. (+11,2 proc.).
Najpopularniejszym kierunkiem był Londyn-Luton: na rejsach z i do odnotowano 17,2 tys. osób.
Według władz lotniska, w lipcu nadal popularne były kierunki wprowadzone w czerwcu tego roku: do Katanii poleciało 1,5 tys. pasażerów, do Pafos – ponad tysiąc

Mariusz Wiatrowski, prezes lotniska w Poznaniu, powiedział: “Lipiec to miesiąc, w którym lotnisko w Poznaniu potwierdziło, iż oczekiwane w tym miesiącu wzrosty nie były jedynie założeniami do planu rocznego, ale są rezultatem systematycznej wieloletniej współpracy z przewoźnikami i organizatorami turystyk. Wzrost oparty był przede wszystkim na równomiernym wzroście w segmentach LCC oraz Legacy. Z dużą satysfakcją możemy także stwierdzić, iż mimo złych prognoz dla lotów czarterowych mogliśmy nie tylko zahamować spadki, ale i wygenerować wzrost w tym segmencie, czemu pomogło proponowanie kierunków alternatywnych, wybieranych przez turystów.”