Lotnisko w Monachium: Airbusie witaj w domu

archiwum Lufthansy

Pierwsza maszyna Lufthansy Airbus A350-900 wczoraj po raz pierwszy wylądowała w swojej docelowej bazie w Monachium. W najnowocześniejszym porcie przesiadkowym w stolicy Bawarii będzie stacjonować łącznie dziesięć maszyn długodystansowych.

Kapitan Martin Hoell, który sprowadził maszynę „do domu” powiedział: „A350-900 jest najnowocześniejszą maszyną z najbardziej zaawansowanymi funkcjami technicznymi, na jakiej może obecnie latać zawodowy pilot”.

Stewardessa Annika Wittmann, dodała: “Rejs A350-900 do Monachium był powodem do dumy i kamieniem milowym także dla załogi pokładowej.”

Rejs LH 9921 z Tuluzy wylądował wczoraj na południowym pasie startowym i został przywitany salwą wodną. Na pokładzie można było również spotkać Bożonarodzeniowego aniołka Lufthansy, pracownicę Anję Oskoui, ze specjalnym upominkiem w walizce od Help Alliance, dobroczynnej organizacji pracowniczej Lufthansy. Oskoui wręczyła czek o wartości 10 tys. euro dla domu dziecka w Monachium.

Help Alliance jest organizacją działającą od ponad 17 lat. Przykłada ona wielką wagę do tego, aby większa liczba ludzi na świecie mogła zdecydować jak przeżyć swoje życie. Rezultatem 13 założonych przez Lufthansę stowarzyszeń jest ponad 140 wspartych programów pomocy, ponad 10 milionów euro w darowiznach oraz pomoc w nagłych wypadkach, takich jak różne katastrofy naturalne.