Lotnisko w Modlinie – wrzesień lepszy o 4,5 proc.

archiwum Lotniska w Modlinie

We wrześniu z usług Lotniska w Modlinie skorzystało 262 765 pasażerów, o 4,5 proc. więcej niż w dziewiątym miesiącu 2017 roku.

To było najlepszy wrzesień w historii portu i kolejny już tegoroczny miesiąc z dodatnim bilansem.

Od początku roku do końca września Lotnisko w Modlinie obsłużyło 2 337 033 pasażerów, o 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W sezonie zima 2018/2019 siatka połączeń naszego lotniska zostanie wzbogacona o nowe kierunki: do Ammanu (Jordania), Kijowa i Lwowa (Ukraina).

– Kijów (KBP) startuje 28 października, rejsy realizowane będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele,
– Amman (AMM) startuje 29 października, rejsy wykonywane będą w poniedziałki i piątki,
– Lwów (LWO) startuje 31 października, rejsy odbywać się będą w poniedziałki, środy i niedziele.

Wszystkie połączenia będą obsługiwane przez linię Ryanair.

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Stały już wzrost ruchu zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu. W całym roku 2018 spodziewamy się przekroczenia progu 3 mln pasażerów. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Mam na myśli zwłaszcza te, do których lata się w celach biznesowych i turystycznych. Mamy też nadzieję, że otrzymamy wszystkie wymagane zgody od naszych właścicieli i niebawem będziemy mogli przystąpić do bardzo potrzebnych w naszym porcie inwestycji.”