Lotnisko w Modlinie – ponad 50 kierunków latem

fot. archiwum lotniska w Modlinie

W szczytowym momencie czerwca na tablicy odlotów Lotniska Warszawa/Modlin będzie widoczne ponad 50 kierunków, w tym cztery nowe.

Wraz z rozpoczęciem sezonu lato 2021 w samym tylko czerwcu na lotnisku w Modlinie zaplanowanych jest już prawie 500 lotów na 51 trasach. Już dziś można rezerwować bilety na loty z podwarszawskiego lotniska do 18 europejskich i 2 azjatyckich krajów.
Do siatki połączeń dołączają bardzo popularne kierunki wakacyjne. Od czerwca na pasażerów latających z Modlina czekają: Katania we Włoszech oraz Rodos i Zakhyntos w Grecji.

Nowością w rozkładzie lotów jest także połączenie do Charkowa na Ukrainie, które wystartuje 16 czerwca.
Oprócz nowych tras, atrakcyjne dla szukających zasłużonego odpoczynku w sezonie wakacyjnym będą na pewno loty na Kretę, Majorkę, Sycylię czy Teneryfę. Natomiast turyści spragnieni kultury Bliskiego Wschodu mogą już planować wakacje w Jordanii, z wylotem z Lotniska Warszawa/Modlin.

W nadchodzących miesiącach zwiększy się także częstotliwość rejsów na wielu popularnych kierunkach, takich jak: Alicante, Ateny, Barcelona, Bergamo, Burgas, Bruksela-Charleroi, Madryt, Paryż-Beauvais oraz Rzym-Ciampino.

Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o., powiedział: „Lotnisko Warszawa/Modlin obsługiwało przed pandemią koronawirusa ponad 3 miliony pasażerów rocznie. To port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie możemy zaoferować im do dyspozycji wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych, które pozwolą spełnić marzenia o zagranicznych wakacjach. Liczba oferowanych połączeń pokazuje jaki potencjał w naszym lotnisku widzi największy lotniczy przewoźnik w Europie – Ryanair.”

Czerwiec jest także pierwszym miesiącem od początku pandemii Covid-19, w którym znacząco zwiększa się siatka i częstotliwość połączeń do Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim przywrócone zostają na stałe codzienne loty do Londynu. Pojawiają się też kierunki powracające do rozkładu, m. in.: Belfast, Edynburg, Leeds, czy Manchester. Łącznie z Lotniska Warszawa/Modlin będzie można polecieć do 12 miast Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Ryanair połączy Gdańsk z Korfu, a Kraków i Modlin z Rygą