Lotnisko w Modlinie – ponad 3 mln pasażerów 2018 roku

Lotnisko w Modlinie obsłużyło w 2018 roku 3 081 966 pasażerów, o 5,1 proc. więcej niż w 2017 roku.
W grudniu z usług lotniska skorzystało 238 207 osób.
W 2018 zrealizowano ważną inwestycję polegającą na wykonaniu remontu dróg kołowania DK-A1 i DK-B. Dużym osiągnięciem było przeprowadzenie remontu drogi startowej lotniska „pod ruchem” nie generując ani jednego opóźnienia operacji lotniczych ani przekierowania.
W 2018 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził kontrolę po roku od procesu konwersji certyfikatu lotniska. Kontrola ta nie wykazała ani jednej nieprawidłowości w żadnym z 25 obszarów kontroli. Dzięki dobrym efektom pracy cykl nadzoru ULC został wydłużony z 1 roku do 2 lat.
Pod koniec 2018 roku na lotnisku w Modlinie została uruchomiona nowa wieża kontroli ruchu lotniczego.
Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą też pracować z drugiej wieży, mobilnej. Te dwa rozwiązania zastąpiły wieżę, która w Modlinie działała od otwarcia portu w 2012 r. Pozwolenie na jej użytkowanie było ważne do końca 2018 r.
Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, powiedział: „Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposażyła obie wieże w najnowocześniejszy sprzęt. Ostatnie miesiące ubiegłego roku upłynęły pod znakiem bardzo intensywnych prac zespołów roboczych zarówno po stronie PAŻP, jak i portu lotniczego. Bardzo mnie to cieszy, że pracując w naprawdę napiętym harmonogramie, udało się osiągnąć wspólny cel.”
W listopadzie 2018 roku wojewoda mazowiecki ogłosił zakup 5 bramek biometrycznych dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.
Bramki zostaną zainstalowane w tym roku i będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów. Także w 2019 roku zostanie zrealizowana inwestycja ORLEN Aviation – budowa bazy paliw na lotnisku Warszawa/Modlin.
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. W listopadzie 2018 do portu przyleciał 14-milionowy pasażer.
POWIĄZANE WPISY
30 lipca 2026
Wizz Air uruchomi z Modlina połączenie do Santiago de Compostela
Santiago de Compostela dołączy do siatki połączeń Wizz Aira z lotniska Warszawa-Modlin.…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hanoi
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
PLL LOT świętuje 80 lat połączeń do Paryża, Pragi i Sztokholmu
Paryż, Praga i Sztokholm od 80 lat nie znikają z siatki połączeń PLL LOT. Rejsy do tych…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w letniej siatce FlixBusa
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w Polsce oraz wybrane kurorty w krajach bałtyckich…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Cyprus Airways dołącza do partnerów Air France
Cyprus Airways został nowym partnerem Air France. Zawarta przez przewoźników umowa…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Air France zachęca do zwiedzania Paryża podczas przesiadki. Rusza Paris Stopover
Air France uruchomił nową usługę Paris Stopover, która pozwala pasażerom wykorzystać…
0 Komentarzy1 Minuty
24 lipca 2026
RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla rozbudowy Lotniska Chopina. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych…
0 Komentarzy2 Minuty
23 lipca 2026
Corendon Airlines realizuje przeloty Górnika Zabrze w europejskich rozgrywkach
Corendon Airlines zorganizował przelot piłkarzy Górnika Zabrze do Stambułu, gdzie polski…
0 Komentarzy1 Minuty
22 lipca 2026
FlixBus: bliskie kierunki i nocne połączenia napędzają city breaki
Bezpośrednie połączenie, krótki czas podróży i atrakcyjna cena to trzy najważniejsze…
0 Komentarzy3 Minuty










