Lotnisko w Modlinie – ponad 217 tys. pasażerów w październiku

fot. archiwum Lotniska w Modlinie

W październiku z usług lotniska w Modlinie skorzystało ponad 217 tysięcy pasażerów, prawie 4 razy więcej niż w tym samym okresie w 2020 roku i niewiele ponad 20 tysięcy pasażerów mniej niż dwa lata temu, kiedy odnotowano ponad 238 tysięcy.

Wyniki z października tego roku, to 91 proc. w stosunku do sytuacji sprzed pandemii.

W październiku br. pasażerowie mogli skorzystać z ponad 180 połączeń tygodniowo, w tym z oferty nowo uruchomionych lotów na Bari, Zakhyntos, do Charkowa, Katanii, Pragi, Rygi czy Zadaru.

W aktualnie obowiązującym, zimowym rozkładzie lotów, znajduje się 46 tras, w tym 6 nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Koszyce, Malta, Ryga i Sztokholm.

Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Ostatnie wakacyjne miesiące, a także jesień, pokazują, że Lotnisko Warszawa/Modlin ma ogromne znaczenie, nie tylko dla warszawiaków, ale także całego Mazowsza i północno-wschodniej Polski. Wspaniale jest codziennie obserwować mnogość pojazdów i tablic rejestracyjnych na wypełnionych parkingach przed terminalem naszego Portu. Mamy nadzieję, że wraz z postępującą akcją szczepień, obecna IV fala koronawirusa niedługo odejdzie w zapomnienie i już w przyszłym roku będziemy notować wyniki na poziomie 2019 roku.”

Lotnisko w Modlinie – wrzesień prawie tak dobry jak przed pandemią