Lotnisko w Krakowie – luty lepszy o 15 proc.

archiwum lotniska w Krakowie

W lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 518,3 tys. pasażerów, o 15 proc. (67 tys. osób) więcej niż w drugim miesiącu 2018 roku.

Od początku roku z usług portu lotniczego skorzystało 1,03 mln pasażerów, czyli o 137 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Radosław Włoszek, prezes portu lotniczego w Krakowie, powiedział: „Cieszy nas fakt, że konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego stale umacnia Kraków Airport na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych.”

Od 25 lutego samolotami PLL LOT, dwa razy w tygodniu można polecieć do Tel-Awiwu. LOT uruchomi także trasy do: Olsztyna, Bukaresztu i Dubrownika.

Zwiększona zostanie także częstotliwość, do trzech lotów tygodniowo na trasie Kraków-Chicago w sezonie lato 2019.

W kwietniu Ryanair rozpocznie operowanie do: Bordeaux, Berlina Tegel, Katanii, Hamburga, Kopenhagi, Szczecina, Bari, Rimini, Salonik i Zadaru. Od października Ryanair planuje uruchomienie nowej trasy z Krakowa do Londynu Luton, a także do Palermo na Sycylii.

Od maja Kraków Airport stanie się najnowszą w Polsce bazą Wizz Air. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 12 tras oferowanych przez Wizz Air do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katani, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi.