Lotnisko w Katowicach ponad 370 tys. pasażerów w październiku

Z usług Lotniska w Katowicach w październiku skorzystało o prawie 60 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 19 proc.).

Z połączeń regularnych skorzystały 251 552 osoby, o 12,8 proc. (28 605 osób) więcej niż w dziesiątym miesiącu ubiegłego roku. Na trasach czarterowych podróżowało 116 767 pasażerów, o 30,7 proc. ( 27 442 osób) więcej w porównaniu z tym samym okresem minionego roku.

Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem, powiedział:

„W październiku bieżącego roku po raz pierwszy w historii lotniska, obsłużony został czteromilionowy pasażer w roku kalendarzowym. Z kolei w ostatnią niedzielę minionego miesiąca, wszedł w życie zimowy rozkład lotów. W przypadku Pyrzowic charakteryzuje się bogatą i różnorodną, jak na sezon zimowy, siatką połączeń czarterowych. Obok popularnych kierunków wypoczynku takich jak Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Maroko, Tunezja czy Portugalia w naszej tegorocznej ofercie znaleźć można także Oman, Kenię, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy też najdłuższe bezpośrednie połączenie do Dominikany. Zimowa oferta połączeń regularnych uzupełniona zostanie o Turyn. Kierunek ten pod koniec grudnia uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. W ciągu najbliższych miesięcy spodziewamy się wzrostu ruchu pasażerskiego na poziomie od 10 proc. do 15 proc.”

Od początku roku do końca października Lotnisko w Katowicach obsłużyło 4,35 mln pasażerów, o 26 proc. (904 tys. osób) niż w tym samym okresie ub. roku.