Lotnisko w Katowicach – nowe połączenia: do Abu Zabi i Wenecji

fot. archiwum Lotniska w Katowicach

W niedzielę 27 marca na lotnisku w Katowicach wszedł w życie letni rozkład lotów, w jego ramach wystartowały dwie nowe trasy regularne: Wizz Air do Abu Zabi i Ryanaira do Wenecji.

W piątek 1 kwietnia linia lotnicza Wizz Air uruchomiła połączenie z Pyrzowic do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kierunek obsługiwany jest w każdy poniedziałek i piątek.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem, powiedział: „„Połączenie Pyrzowice – Abu Zabi to nie tylko możliwość szybkiego dotarcia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Coraz popularniejsza staje się indywidualna organizacja wyjazdów turystycznych, a ta trasa umożliwia skorzystanie z bogatej, oryginalnej siatki azjatyckich i afrykańskich połączeń Wizz Air z jego bliskowschodniej bazy.”

W Pyrzowicach, zadebiutowało również połączenie na główne weneckie lotnisko imienia Marco Polo. Loty z Katowice Airport do Wenecji obsługiwane są przez linię lotniczą Ryanair i odbywają się trzy razy w tygodniu w każdy wtorek, czwartek oraz niedzielę. W rozkładzie „Lato 2022” z Pyrzowic dostępnych jest jedenaście tras do Włoch. Sześć z nich (Alghero, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo, Trapani, Wenecja) obsługuje linia lotnicza Ryanair. Pięć tras do tego państwa (Alghero, Katania, Mediolan-Bergamo, Neapol, Rzym-Ciampino) oferuje Wizz Air.

Artur Tomasik dodał: „Włochy od lat znajdują się w czołówce państw w ruchu regularnym z wylotem z Katowice Airport. W rekordowym 2019 roku, który był ostatnim przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, na kierunkach regularnych do Włoch odnotowaliśmy 220 tys. podróżnych, było to trzecie najpopularniejsze państwo w segmencie lotów rozkładowych.”

W rozkładzie „Lato 2022” z lotniska im. Wojciecha Korfantego dostępnych jest 111 tras regularnych i czarterowych do 90 lotnisk zlokalizowanych w 30 krajach.

Lotnisko w Katowicach – ponad 140 tys. pasażerów w styczniu