Lotnisko w Katowicach – najlepszy listopad w historii

archiwum Lotniska w Katowicach

W listopadzie Lotnisko w Katowicach obsłużyło 220 943 pasażerów, o 32 697 więcej (+17,4 proc.) niż w listopadzie 2016 roku. Po pierwszy raz w historii portu lotniczego w listopadzie przekroczono liczbę 200 tys pasażerów.

W regularnych przewozach odnotowano 180 939 podróżnych, o 23 032 więcej (+14,6 proc.) niż w listopadzie ubiegłego roku. W ruchu czarterowym odprawiono 39 189 pasażerów, o 9 555 więcej (+32,2 proc.) niż rok wcześniej.
Od początku roku do końca listopada z usług lotniska skorzystało już 3 667 457 osób to o ponad 633 107 więcej (+20,9 proc.) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.
W tym roku w Katowice Airport zostanie obsłużonych rekordowe około 3,88 mln pasażerów, o ponad 650 tys. więcej niż w 2016 roku.

Artur Tomasik prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport, powiedział: „W pierwszym, pełnym miesiącu obowiązywania rozkładu zima 2017/2018 utrzymaliśmy trend dwucyfrowego tempa wzrostu ruchu ogółem, który trwa nieprzerwanie od lutego bieżącego roku. Bez wątpienia motorem wzrostu w listopadzie był ruchu regularny, a w szczególności dwie linie – PLL LOT, który przewiózł aż 97 proc. osób więcej niż w listopadzie minionego roku oraz Ryanair ze wzrostem na poziomie 54 proc.

Cieszy nas także spory wzrost ruchu czarterowego, co potwierdza dominującą pozycję Pyrzowic w tym segmencie ruchu wśród polskich portów regionalnych. Nadal intensywnie pracujemy nad tym, żeby szczególnie w okresie zimowym, nasza siatka połączeń czarterowych była coraz bogatsza, a liczba rejsów tygodniowo na dostępnych już trasach rosła. Listopad był dla Pyrzowic bardzo dobry, nie tylko ze względu na znakomite wyniki ruchu pasażerskiego ale także z powodu decyzji Wizz Aira związanej z dalszym, dynamicznym rozwojem pyrzowickiej bazy i siatki połączeń. Dodanie 7 samolotu oraz zapowiedź uruchomienia połączeń do Lwowa, Charkowa, Porto, Faro, Memmingen, Malagi i Podgoricy to kolejny ważny etap na drodze naszej współpracy z tym przewoźnikiem. Warto również podkreślić, że według naszych prognoz w najbliższych miesiącach ruch pasażerski w Katowice Airport nadal będzie rósł w tempie dwucyfrowym.”