Lotnisko w Katowicach – bardzo dobry styczeń

archiwum Lotniska w Katowicach

W styczniu Lotnisko w Katowicach obsłużyło 173 tys. pasażerów, o 28 tys. (19 proc.) więcej niż w pierwszym miesiącu roku 2015. Pasażerów rejsów regularnych odnotowano 147,5 tys. (wzrost o 27 tys. więcej, 22,6 proc.), zaś pasażerów czarterów – 23,6 tys. (o 900 więcej, 4 proc.).

Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, powiedział: “Po rekordowym 2015 r., w którym to po raz pierwszy w historii lotniska obsłużyliśmy ponad 3 mln pasażerów w skali roku, bieżący rok zapowiada się jeszcze lepiej. Prognozujemy, że z siatki połączeń naszego lotniska skorzysta około 3,3 mln osób. Osiągnięcie takiego wyniku będzie możliwe m.in. dzięki letniej siatce połączeń obejmującej po raz pierwszy w historii lotniska ponad 100 tras regularnych i czarterowych.”

Rok 2016 zapowiada się lepiej od udanego 2015. Nowe połączenia uruchamiają w tym roku Ryanair (Korfu), Wizzair (Liverpool, Alghero) i Ellinair (Saloniki i Herklion).
Jeśli chodzi o czartery, to w tym roku w siatce połączeń z lotniska w Pyrzowicach znajdą się: Dominikana, Cagliari, Alemria, Evia i Lesbos.