Lotnisko w Katowicach – 3 mln pasażerów

archiwum Lotniska w Katowicach

W poniedziałek, po raz pierwszy w historii Katowice Airportu został obsłużony pasażer nr 3 000 000 w jednym roku. Monika Dobrakowska przyleciała do Pyrzowic z Londynu-Luton na pokładzie airbusa A320 linii Wizz Air.

Została powitana flashmobem w wykonaniu będzińskiego zespołu tanecznego Dance4You, otrzymała także dwa bilety na lot tam i z powrotem w dowolne miejsce obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air z Katowice Airport. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA ufundowało voucher prezentowy o wartości 5 000 zł oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z saloników business lounge, przejścia “fast track” i parkingu. Ponadto dealer BMW Bawaria Motors przekazał voucher na weekendowe skorzystanie z samochodu marki BMW.

Artur Tomasik, prezes zarządu GTL SA, powiedział: “Obsłużenie trzymilionowego pasażera w ciągu roku to ważny etap w rozwoju Pyrzowic. To efekt konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami, a także faktu, że w ostatnich latach wybudowaliśmy pyrzowickie lotnisko praktycznie od nowa. Nasi partnerzy doceniają wysoką jakość naszej infrastruktury.”

Gabor Vasarhelyi, Communications Manager w Wizz Air, dodał: “Jesteśmy podekscytowani faktem, że mamy swój udział w tym wspaniałym wydarzeniu jakim jest obsłużenia trzymilionowego pasażera w ciągu roku na pyrzowickim lotnisku. Wizz Air od początku swojej działalności jest silnie związany z Katowice Airport. Właśnie stąd, w 2004 roku, odbył się nasz pierwszy lot i od tego czasu nieustannie rozszerzamy naszą siatkę połączeń z Katowice Airport. Wizz Air bazuje tu aktualnie 5 samolotów i zatrudnia blisko 200 pracowników oferując 26 połączeń niskokosztowych do 13 krajów.”