Lotnisko w Jasionce rozbudowuje strefę komercyjno-gastronomiczną

fot. materiały prasowe

Strefa komercyjno-gastronomiczna w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka będzie większa. Zostanie ona rozbudowana przez firmę Lagardere Travel Retail. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Zgodnie z kontraktem prolongującym współpracę pomiędzy portem lotniczym a Lagardere, 1Minute i #VisitPodkarpackie zostaną uruchomione do końca października br., zaś Aelia Beauty – do końca pierwszego kwartału 2023 r. Nowe przestrzenie komercyjne mają zwiększyć komfort oczekiwania na odlot samolotu, przesiadkę lub przylot najbliższych.

“Chcemy być na wszystkich lotniskach w Polsce, a z naszego punktu widzenia podrzeszowskie lotnisko jako jedne z pierwszych już wróciło do normalności po pandemii” – powiedział Andrzej Kacperski, prezes Lagardere Travel Retail Polska.

“Dzięki bardzo dobrej współpracy z Lagardere, potentatem oferującym bardzo szeroką gamę produktów, powstaną przede wszystkim nowe punkty gastronomiczne oraz handlowe. Dla naszych pasażerów, których ostatnio coraz więcej pojawia się na lotnisku, będą to ciekawe, interesujące miejsca, które pozwolą w sposób komfortowy rozpocząć podróż. My zaś wzmacniamy przychody poza lotnicze naszego portu, na których też bardzo mocno nam zależy” – mówił Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wspomniał również o rozbudowie parkingu koło lotniska, który w połowie przyszłego roku powiększy się o blisko 500 nowych miejsc. Mówił również o dynamicznym rozwoju usług VIP – od początku 2022 roku w Jasionce obsłużono już prawie 1500 podróżnych korzystających ze specjalnych udogodnień oferowanych przez port.

Lagardere to trzeci na świecie wydawca książek branżowych oraz światowy lider detalicznej obsługi podróżnych. Działa na 260 lotniskach na całym świecie.

Lotnisko w Rzeszowie – prawie 92 tys. pasażerów w sierpniu