Lotnisko w Jasionce odprawiło milionowego pasażera w 2024 roku

11 listopada lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce odprawiło milionowego pasażera w 2024 roku. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów utrzymał więc miejsce wśród „milionerów” i pobije ubiegłoroczny wynik – 1,02 mln obsłużonych podróżnych.
Milionowy pasażer w 2024 roku przyleciał do Jasionki w poniedziałkowe popołudnie z Rygi, nowym połączeniem oferowanym przez łotewskie narodowe linie lotnicze – Air Baltic. Łukasz Drabicki z Rzeszowa był bardzo zaskoczony, gdy – wysiadając z samolotu typu Airbus A220-300 razem z żoną Karoliną i 4-letnim synem Jackiem – dowiedział się o tak przyjemnej niespodziance.
„Milionowy pasażer na naszym lotnisku staje się bardzo przyjemną tradycją, która z jednej strony jest efektem dużego zainteresowania i korzystania pasażerów z naszej oferty, a z drugiej strony ambitnym zobowiązaniem do dalszego rozwoju siatki połączeń. To będzie dla nas kolejny rekordowy rok, w którym liczymy na ponad 1,1 mln osób obsłużonych w naszym porcie. W 2025 roku planujemy nie tylko kolejne kierunki z Rzeszowa, ale także szereg inwestycji, które podniosą komfort podróży naszym pasażerom, w tym modernizację punktu kontroli bezpieczeństwa” – mówi Bartosz Górski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.
„Bardzo lubimy podróżować z Jasionki, bo to kompaktowe lotnisko oferujące coraz więcej połączeń. Służbowo latam stąd często do Monachium, odkąd mamy dziecko na wakacje wybieramy czartery z Rzeszowa, by nie tracić czasu na dojazdy. W Rydze byliśmy na długi weekend, zostaliśmy przyjemnie zaskoczeni tym malowniczym miastem oraz pobliską Jurmałą, dokąd wybraliśmy się nad Bałtyk” – przyznaje jubileuszowy pasażer.
Największy udział w kolejnym rekordowym wyniku roku 2024 mieli pasażerowie Ryanaira (31 proc. wszystkich), następnie czarterów (29 proc.), LOT-u (20 proc.) oraz Wizz Aira i Lufthansy (po 4 proc.). Najpopularniejsze kierunki to Warszawa, Londyn i Antalia.
POWIĄZANE WPISY
18 czerwca 2026
UE uzgodniła nowe prawa pasażerów lotniczych. Przewoźnicy dostaną więcej obowiązków
Parlament Europejski i państwa członkowskie Unii Europejskiej osiągnęły porozumienie w…
0 Komentarzy4 Minuty
15 czerwca 2026
Aviareps partnerem Jazeera Airways w Europie. Współpraca obejmuje sześć krajów
Jazeera Airways rozszerza obecność w Europie, powierzając Aviareps zarządzanie sprzedażą…
0 Komentarzy2 Minuty
15 czerwca 2026
Blisko 5 tys. km nowych linii kolejowych. Rząd przedstawił plan infrastruktury na dekady
Budowa 4,7 tys. km nowych linii, dostęp do kolei w 27 miastach i skrócenie czasu podróży…
0 Komentarzy5 Minuty
15 czerwca 2026
Lotnisko Chopina z kolejnym rekordem. Ponad 2,2 mln pasażerów w maju
Lotnisko Chopina obsłużyło w maju ponad 2,2 mln pasażerów, notując kolejny rekordowy…
0 Komentarzy5 Minuty
12 czerwca 2026
Mniej pasażerów w Jasionce. Powodem są zmiany w siatce i wojna na Bliskim Wschodzie
Jasionka notuje w tym roku niższy ruch pasażerski. Od stycznia z usług lotniska…
0 Komentarzy3 Minuty
11 czerwca 2026
Nowy projekt Corendon Airlines. Przewoźnik zachęca do ćwiczeń w trakcie lotu
Corendon Airlines zachęca pasażerów do większej aktywności podczas podróży samolotem.…
0 Komentarzy1 Minuty
11 czerwca 2026
Natalia Bukowiecka ponownie ambasadorką No Limits by Itaka
No Limits by Itaka kontynuuje współpracę z Natalią Bukowiecką, jedną z czołowych polskich…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Katowice Airport z kolejnym rekordem: ponad 716 tys. pasażerów w maju
Ponad 716 tys. pasażerów skorzystało w maju z Katowice Airport w Pyrzowicach. To…
0 Komentarzy3 Minuty
10 czerwca 2026
Ponad 350 liderów branży cargo spotkało się w Warszawie na TIACA 2026
Ponad 350 liderów światowej branży cargo spotkało się w Warszawie podczas TIACA Global…
0 Komentarzy4 Minuty










