Lotnisko w Gdańsku – ponad 5 mln pasażerów w 2019 roku

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył wczoraj pasażera nr 5 000 000 w tym roku. Rekordowym pasażerem została Marzena podróżująca ze swoją córeczką Hanią na pokładzie samolotu Lufthansy.
W Gdańsku zostały uroczyście powitane przez władze samorządowe, w tym Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego, Piotra Borawskiego zastępcę Prezydenta Gdańska, Katarzynę Gruszecką Spychałę zastępcę Prezydenta Gdyni i Magdalenę Jachim zastępcę Prezydenta Sopotu. Wśród gratulujących był też gospodarz lotniska Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk i Frank Wagner szef Lufthansy w Polsce. Firma ta ufundowała nagrodę dla 5-milionowych pasażerek, voucher na kolejną podróż z tą linią lotniczą po Europie.
Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: „Przekroczyliśmy kolejną barierę i postawiliśmy kolejny krok milowy, bo w 2019 roku udało się nam obsłużyć 5 milionów pasażerów. To wielki sukces lotniska, jego pracowników i firm kooperujących, to zasługa naszych podróżnych, to także ogromne wyzwanie. Kończący się rok był znakomity. Rekordowa liczba podróżnych, najlepszy wynik finansowy w historii lotniska, kilka nowych, atrakcyjnych połączeń od naszych przewoźników. 2019 rok był też przełomowy pod względem inwestycyjnym. Rozpoczęła się budowa pirsu terminalu pasażerskiego T2, ruszyliśmy też z projektem nowej biurowej dzielnicy przy lotnisku, czyli Airport City Gdańsk. „Port Lotniczy Gdańsk i jego właścicieli (w tym samorządy: województwa pomorskiego, Gdańska, Sopotu i Gdyni) wyróżnia odwaga w podejmowani śmiałych projektów.
Dzięki niej, wybudowano w 2012 roku w Gdańsku nowoczesny terminal pasażerski, który obecnie już po raz drugi jest rozbudowywany. Zmieniono strefę komercyjną, dzięki której zwiększyły się zyski najemców i lotniska. Port Lotniczy Gdańsk jest absolutnych prekursorem w Polsce w budowaniu strefy biznesowej koło lotniska, czyli kompleksu biurowców Airport City Gdańsk”
POWIĄZANE WPISY
30 kwietnia 2026
Gdańsk z nowymi kierunkami. LOT rozszerza siatkę połączeń z północy Polski
Gdańsk zyskał nowe kierunki na mapie połączeń lotniczych. PLL LOT uruchomiły bezpośrednie…
0 Komentarzy3 Minuty
29 kwietnia 2026
Wizz Air świętuje rok programu Customer First Compass
Wizz Air przedstawił podsumowanie pierwszego roku realizacji planu transformacji Customer…
0 Komentarzy3 Minuty
16 kwietnia 2026
Zmiany w Corendon Airlines: dodatkowa taryfa i nowe zasady bagażu
Corendon Airlines wprowadza uproszczoną strukturę taryf, dostosowaną do różnych typów…
0 Komentarzy1 Minuty
10 kwietnia 2026
Katowice Airport: Spadki w marcu wyraźne, ale pierwszy kwartał 2026 r. zamykamy wzrostem
Katowice Airport podało wyniki ruchu pasażerskiego za pierwszy kwartał 2026 r. Jak wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
9 kwietnia 2026
Wizz Air zwiększa letnią ofertę z Katowic: 13 nowych tras i osiem różnych kierunków
Wizz Air ogłosił rozbudowę letniej siatki lotów z Katowic na 2026 r., wprowadzając 13…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Lotnisko Zielona Góra-Babimost: 11 tys. pasażerów w I kwartale 2026 r.
Lotnisko Zielona Góra-Babimost podało wyniki za I kwartał 2026 r. Port lotniczy obsłużył…
0 Komentarzy2 Minuty
2 kwietnia 2026
ITA Airways dołącza do Star Alliance
ITA Airways oficjalnie dołączyły do sojuszu Star Alliance. Linia oferuje teraz pasażerom…
0 Komentarzy2 Minuty
2 kwietnia 2026
PLL LOT połączyły Warszawę z Bolonią
31 marca 2026 r. PLL LOT zainaugurowały bezpośrednie połączenie na trasie…
0 Komentarzy2 Minuty
1 kwietnia 2026
Letni rozkład lotów 2026: 170 kierunków Air France i 164 tras KLM
Na sezon letni 2026 Grupa Air France-KLM przygotowała rozbudowaną siatkę połączeń. Air…
0 Komentarzy3 Minuty










