Lotnisko w Gdańsku – ponad 5 mln pasażerów w 2019 roku

archiwum lotniska w Gdańsku

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył wczoraj pasażera nr 5 000 000 w tym roku. Rekordowym pasażerem została Marzena podróżująca ze swoją córeczką Hanią na pokładzie samolotu Lufthansy.

W Gdańsku zostały uroczyście powitane przez władze samorządowe, w tym Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego, Piotra Borawskiego zastępcę Prezydenta Gdańska, Katarzynę Gruszecką Spychałę zastępcę Prezydenta Gdyni i Magdalenę Jachim zastępcę Prezydenta Sopotu. Wśród gratulujących był też gospodarz lotniska Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk i Frank Wagner szef Lufthansy w Polsce. Firma ta ufundowała nagrodę dla 5-milionowych pasażerek, voucher na kolejną podróż z tą linią lotniczą po Europie.

Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: “Przekroczyliśmy kolejną barierę i postawiliśmy kolejny krok milowy, bo w 2019 roku udało się nam obsłużyć 5 milionów pasażerów. To wielki sukces lotniska, jego pracowników i firm kooperujących, to zasługa naszych podróżnych, to także ogromne wyzwanie. Kończący się rok był znakomity. Rekordowa liczba podróżnych, najlepszy wynik finansowy w historii lotniska, kilka nowych, atrakcyjnych połączeń od naszych przewoźników. 2019 rok był też przełomowy pod względem inwestycyjnym. Rozpoczęła się budowa pirsu terminalu pasażerskiego T2, ruszyliśmy też z projektem nowej biurowej dzielnicy przy lotnisku, czyli Airport City Gdańsk. „Port Lotniczy Gdańsk i jego właścicieli (w tym samorządy: województwa pomorskiego, Gdańska, Sopotu i Gdyni) wyróżnia odwaga w podejmowani śmiałych projektów.

Dzięki niej, wybudowano w 2012 roku w Gdańsku nowoczesny terminal pasażerski, który obecnie już po raz drugi jest rozbudowywany. Zmieniono strefę komercyjną, dzięki której zwiększyły się zyski najemców i lotniska. Port Lotniczy Gdańsk jest absolutnych prekursorem w Polsce w budowaniu strefy biznesowej koło lotniska, czyli kompleksu biurowców Airport City Gdańsk”