Lotnisko w Bydgoszczy – 3 pasażerów w kwietniu

Bydgoszcz nie obsługuje ruchu pasażerskiego
Terminal lotniska w Bydgoszczy/fot. archiwum lotniska w Bydgoszczy

W kwietniu na lotnisku w Bydgoszczy odnotowano 562 operacje lotnicze, o 46 proc. mnie niż w czwartym miesiącu 2019 roku. Były to głównie WZL-2, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i loty szkoleniowe. Ze względu na zakaz realizowania rejsowych lotów pasażerskich nad Polską, lotnisko odprawiło 3 pasażerów.

Port Lotniczy Bydgoszcz przygotowuje się na ponowne przyjęcie pasażerów. Do końca zbliża się realizowana od września ubiegłego roku gruntowna przebudowa parkingu lotniska. Już wkrótce pasażerowie będą korzystać z wygodniejszej infrastruktury, nowoczesnej technologii. System obsługi nowego parkingu pozwoli na dokonywanie rezerwacji online, płatności mobilne, co również korzystnie wpłynie na ochronę zdrowia pasażerów, minimalizując kontakt z obsługą.

Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA, powiedział: “Po planowanym wznowieniu lotów pasażerskich, liczymy na umocnienie się trendu wybierania przez podróżnych małych, kameralnych lotnisk, położonych blisko domu, takich jak nasz port. Regionalne lotniska minimalizują kontakt z dużymi grupami ludzi, skracają czas przebywania na lotnisku oraz są w stanie zapewnić Pasażerom odpowiedni dystans łatwiej niż duże porty, gdzie połączenia lotnicze odbywają się w tym samym czasie.”