Lotnisko na Malcie włącza się w promocję wyspy

archiwum MIA

Maltańskie lotnisko międzynarodowe (MIA) powołało nową fundację Malta Airport Foundation (MAF), która ma zadbać o inwestowanie w zachowanie tradycji, historii i środowiska naturalnego wyspy. Powołanie fundacji jest częścią strategii zarządu portu lotniczego, mającej na celu przejęcie współodpowiedzialności za promocję turystyczną Malty.

Prezes portu lotniczego MIA, Markus Klaushofer powiedział: „Chcemy inwestować w kulturalne i turystyczne projekty, które pomogą poprawić wizerunek Malty. Mamy zamiar współuczestniczyć w poprawie naszych produktów turystycznych, które jednocześnie pomogą lokalnej społeczności powiązać teraźniejszość ze swoją chlubna przeszłością.”

Pierwszym projektem fundacji jest odbudowa dawnej wieży strażniczej tzw. Torri Xutu. Koszt inwestycji wyniesie 130 tys. euro.

Fredrick Mifsud Bonnici, przewodniczący MAF skomentował: „Jesteśmy pewni, że rekonstrukcja zostanie doceniona zarówno przez turystów, jak i mieszkańców wyspy, a otwarcie wieży ucieszy wszystkich.”

Prace restauratorskie na wieży powinny trwać przez dwa lata i wieża powinna zostać otwarta dla zwiedzających w 2017 roku.