Na Lotnisko Lublin wracają czartery i Wizz Air

fot. archiwum lotniska w Lublinie

Wreszcie więcej dobry wieści z lubelskiego lotniska. Wszystko wskazuje na to, że po COVID-owej przerwie wracają do Lublina czartery. Na początek ciesząca się największą popularnością Turcja. Do Antalyi poleci dwóch tour operatorów Coral i TUI.

Turcja na fali Lublin korzysta, Corala nie da się zatrzymać

Lubelskie lotnisko skorzystało na doskonałej passy, jaką cieszy się w ostatnich latach Turcja. Specjalizujący się w tym kierunku Coral lata z większości polskich lotnisk, zwiększając z roku na rok liczbę oferowanych miejsc. Antalya stała się w ostatnich sezonach jednym z najpopularniejszych lotnisk na świecie. Z tego trendu korzysta też Corendon Airlines oferujący czarter-mixowe połączenia, ten przewoźnik również rozmawiał z lubelskim lotniskiem.

Finalnie jednak zostało ono przy klasycznych czarterach, i to od dwóch graczy. Do wspomnianego wyżej Corala dołączyło też TUI. Będziemy mieli, więc dwóch operatorów na tym samym kierunku, czy wystarczy popytu z Lublina. Przekonamy się wkrótce, ale doskonała passa Turcji i sprawność sprzedażowa Corala wskazuje, że miejsca powinny zostać skutecznie wyprzedane.

Lubelskie biura pomogą sprzedać nowe kierunki

Na korzyść lubelskiego lotniska działa też ewolucja na rynku agencyjnym w regionie. Powoli schodzą z niego tradycyjni historyczni gracze, jak Watra Travel, ich pozycje zajmują dynamiczni agenci z dobrze dobranymi specjalizacjami. Tu również Coral ma się czym pochwalić, mogąc liczyć na super agentów, jakim jest na przykład Solclub.

W Lublinie mamy też kilka innych ciekawych biur, które mogą się skusić na czarterową ofertę skutecznie ją, sprzedając, warto wymienić Gala Travel, czy Student Travel. To ostatnie biuro doskonale zagospodarowało niszę wyjazdów studenckich. Od kilku sezonów próbuje też mocniej przebić się z ofertą na egzotyczne kierunki.

Wizz Air zaoferuje wakacyjne kierunki

Na czarterach nie kończą się dobre wiadomości dla lubelskiego lotniska. Wszystko wskazuje na to, że wakacyjne destynacje zaoferuje z Lublina nisko kosztowy przewoźnik Wizz Air. Wrócić ma połączenie do Burgas, ten kierunek był od wielu lat związany z Lublinem. Jego sprzedaży podejmowało się wielu przewoźników. Można powiedzieć, że rynek pod to połączenie jest przygotowany i nie powinno być tu żadnego kłopotu sprzedażowego.

Podobnie rzecz się ma z Chorwacją, Wizz poleci do Splitu. Chorwacja to ulubiony kierunek Polaków, dzięki dużej aktywności linii lotniczych min LOT-u, coraz częściej wybierają oni samolot zamiast preferowanej do tej pory podróż autem. Jeżeli dołożymy do tego rosnące ceny paliwa, to może się okazać, że podróże lotnicze jeszcze zyskają na tym kierunku.

W Lublinie w promocji lotniczego połączenia do Chorwacji może pomóc Corolove, blog który wielokrotnie był już nagradzany za promocje tej destynacji, a którego autorzy mieszkają właśnie w kozim grodzie.

Ambasadorzy destynacji – strategicznymi partnerami krajów w ich promocji w Polsce

Dobrze jest mieć możliwość zakomunikowania dobrych wiadomości, oby było ich coraz więcej. Wraz z otwarciem kolejnych turystycznych destynacji można się spodziewać ponownego boomu na przewozy lotnicze, z pewnością na to właśnie liczą włodarze lubelskiego lotniska. Trzymamy kciuki za nowe połączenia.