Lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a “najlepiej ulepszonym na świecie”

archiwum Air France

Port lotniczy im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu zdobył pierwsze miejsce w kategorii „najbardziej ulepszone lotnisko na świecie” w rankingu Skytrax.

Ponadto paryskie lotnisko trafiło do pierwszej piątki w zestawieniu „Najlepszych Lotnisk na Świecie 2015″ według Skytrax w kategorii „oferty zakupowej” i pierwszej dziesiątki „w zakresie jakości obsługi pasażerów”. Zmodernizowany Terminal 2E znalazł się na 6 miejscu w kategorii „najlepszy terminal na świecie”. Statuetki World Airport Awards przyznawane są corocznie lotniskom, które dokonały największej poprawy w zakresie jakości usług i zadowolenia pasażerów.

Port im. Charles’a de Gaulle’a jest siódmym najważniejszym węzłem lotniczym na świecie i trzecim w Europie. Globalna siatka połączeń Grupy Air France KLM obsługiwana z lotnisk w Paryżu i Amsterdamie liczy obecnie 212 miast w blisko 100 krajach. W modernizację paryskiego portu zainwestowano w ostatnich latach ponad 700 milionów dolarów i udało się wyraźnie podnieść komfort podróży oraz usprawnić transfer. Efektem przebudowy jest dziś lotnisko, które charakteryzuje się najnowocześniejszym wzornictwem i technologią oraz doskonałą infrastrukturą – wygodne połączenie (lotnicze i kolejowe) z szybką koleją TGV (do Brukseli i kilku francuskich miast), jak i regionalną koleją RER.

Szeroki zakres usprawnień wprowadzonych na lotnisku objął m.in. wyraźne oznakowania oraz szybsze i bardziej wygodne przejścia pomiędzy terminalami, które mają na celu oszczędzanie czasu pasażerów w trakcie zmiany samolotu. Dzięki zniesieniu kontroli bezpieczeństwa na trasie pomiędzy terminalem przylotu a terminalem wylotu dla rejsów długodystansowych (kontrola odbywa się przy wylocie z Warszawy), podróżni mogą obecnie zyskać aż 10 minut. Sto hostess i pracowników lotniska w pomarańczowych kamizelkach cały czas czuwa nad płynnością przemieszczania się pasażerów i w każdej chwili są do ich dyspozycji. Ponadto dedykowani pracownicy kierują ruchem przy kontroli paszportowej. Podróżni, którzy mają krótki czas na przesiadkę są kierowani do stanowisk z obsługą priorytetową.

Lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a odwiedza rocznie 34 miliony podróżnych (średnio 92 tysiące osób dziennie), a z tego 54 proc. to pasażerowie linii Air France.