Lotnisko Chopina w Warszawie – styczeń gorszy o 85 proc.

fot. archiwum Lotnisko Chopina w Warszawie

W styczniu z usług Lotniska Chopina w Warszawie Warszawskie skorzystało 197 tys. osób, o 85,4 proc. mnie niż w pierwszym miesiącu 2020 roku.

W ubiegłym miesiącu odnotowano 3,4 tys. pasażerskich operacji lotniczych – o 76,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W styczniu w ruchu międzynarodowym na lotnisku warszawskim skorzystało 172 tys. osób (o 85,8 proc. mniej niż przed rokiem), z czego 56 proc. podróżowało w strefie Schengen.

Najpopularniejszymi kierunkami w styczniu były: Frankfurt, Paryż, Kijów, Amsterdam oraz Londyn.
Z połączeń krajowych skorzystało 25 tys. pasażerów.

140 tys. podróżnych wybrało połączenia rejsowe z przewoźnikami tradycyjnymi (o 86,2 proc. mniej niż w styczniu 2020 roku), z niskokosztowymi – 24 tys. podróżnych (minus 88,9 proc.). Z lotów czarterowych skorzystało 32 tys. osób (minus 70 proc.).

Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie, powiedział: Jest zauważany duży popyt na kierunki czarterowe. Są to przede wszystkim Dominikana, Meksyk, jak również Zanzibar. Oczywiście tour operatorzy dostrzegają ten trend i ogłaszają nowe kierunki w swojej ofercie.
Wprawdzie wyniki stycznia pokazują duży wpływ pandemii na podróże, to jesteśmy dobrej myśli. Mamy nadzieję, że nowe połączenia zachęcą pasażerów do skorzystania z naszej oferty. Lotnictwo jest przecież najbezpieczniejszym środkiem masowego transportu, a coraz powszechniejsze szczepienia dodatkowo je zwiększą.

Lotnisko Chopina – grudzień gorszy o prawie 94 proc.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center