Lotnisko Chopina – taras widokowy już otwarty

archiwum Lotnisko Chopina

Otwarcie nowej części Terminalu A na Lotnisku Chopina w Warszawie, oznacza również otwarcie tarasu widokowego. Taras ma prawie150 m długości. Chętni mają z niego widok na całą płytę lotniska i pole wzlotów. Taras jest czynny codziennie w godz. 6-22. Wstęp jest bezpłatny.
Wejście, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, znajduje się w ogólnodostępnej części lotniska, tuż przy wejściu do stacji kolejowej. Na tarasie znajduje się sklepik z pamiątkami z lotniska i z Warszawy a także kawiarnia.

W Galerii Lotniska Chopina będącej uzupełnieniem tarasu prezentowana jest obecnie wystawa „Samoloty – nasza pasja” , na której można obejrzeć zdjęcia spotterów. Ekspozycje w galerii będą zmieniane kilka razy w roku.

Robert Stankiewicz, kierownik działu Public Relations Lotniska Chopina, powiedział: „Wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało otwarcia tarasu i dlatego z ogromną radością możemy ogłosić, że ten dzień wreszcie nadszedł. To będzie niewątpliwie jedna z największych atrakcji naszego lotniska i jestem pewien, że będzie się cieszyć ogromną popularnością. Zapraszamy do odwiedzania tarasu wszystkich pasjonatów lotnictwa – i tych, którzy często latają samolotami, i tych, którzy o tym marzą. Taras będzie z pewnością atrakcją dla całych rodzin. Jestem pewien, że dzieci będą zachwycone.”