Lotnisko Chopina – ponad milion pasażerów w maju

archiwum Lotnisko Chopina

Tegoroczny maj był rekordowy dla warszawskiego portu lotniczego – odprawiono z niego ponad milion pasażerów, o 5,1 proc. więcej niż w maju 2014.

Rekordowe jest także pierwsze pięć miesięcy roku – obsłużonych zostało ponad 4 mln pasażerów czyli o 7,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało 3,58 mln osób (+9,3 proc.), a w ruchu krajowym 445,8 tys. (-5,0 proc.)

Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie, powiedział: „Kolejny rekordowy wynik miesięczny dowodzi, że cały rok 2015 będzie rekordowy dla Lotniska Chopina. Cieszymy się, że możemy wszystkich pasażerów odprawiać już w komfortowych warunkach w rozbudowanym i bardziej przestronnym terminalu, który zmodernizowaliśmy właśnie z myślą o większej liczbie pasażerów. Warto przypomnieć, że rośnie również efektywność Lotniska Chopina. Rekordowy ruch obsługiwany jest przez personel zredukowany o 30 proc. w wyniku udanego procesu restrukturyzacji Portów Lotniczych, a samo przedsiębiorstwo zarządzające lotniskiem notuje również bardzo dobre wyniki finansowe. W I kwartale 2015 roku PPL zanotował 40,6 mln zł zysku netto, rekordowego wyniku spodziewamy się również po I półroczu.”

W maju 2015 r. liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych, wzrosła o 2,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku i wyniosła łącznie 11 tys.