Lotnisko Chopina bije rekordy

archiwum lotniska Chopina

W listopadzie odprawionych na Lotnisku Chopina w Warszawie, zostało ponad 746 tys. osób, oznacza to wzrost o 7,1 proc. w stosunku do listopada 2013 roku.

Wśród klientów warszawskiego portu lotniczego było 653 tys. (wzrost o 8 proc.) pasażerów przewiezionych w ruchu międzynarodowym i 93 tys. (wzrost o 0,7 proc.) w ruchu krajowym.

Dyrektor lotniska, Michał Kaczmarzyk powiedział: „Zarówno rekordowy wynik października, jak i rekord w listopadzie wskazują na wzrost ruchu na Lotnisku Chopina na poziomie około 8 proc. w porównaniu rok do roku. Warto dodać, że te rekordowe liczby pasażerów obsłużone zostały przy zmniejszonym o około 30 proc. zatrudnieniu personelu lotniskowego. Mimo tej znaczącej zmiany jakość obsługi pasażerów pozostała nadal na niezmienionym, wysokim poziomie.”

Na rekordowy wynik Lotniska Chopina nie wpłynął nawet fakt, że od zeszłego października, nie korzysta z niego Ryanair (do września 2013 generował 11 proc ruchu w porcie).

Michał Kaczmarzyk skomentował: „Świadczy to o poszerzeniu oferty przez pozostałych przewoźników i dużym potencjale wzrostu naszego portu.”

Od stycznia do 30 listopada z usług Lotniska Chopina skorzystało 9,8 mln osób, ok. 8,1 mln w ruchu międzynarodowym – spadek o 3,4 proc. ponad milion w ruchu krajowym – wzrost o 8,3 proc).