LOT wznawia połączenia do Pekinu

fot. materiały prasowe

Dreamliner LOT-u znów poleci do Pekinu. W środę 7 grudnia o godzinie 22:00, z lotniska w Warszawie, wystartuje pierwszy rejs do Pekinu. Lot potrwa 10 godzin i będzie realizowany samolotem typu Boeing 787-Dreamliner.

Polskie Linie Lotnicze LOT wracają z połączeniami do Pekinu po niemal dwóch latach nieobecności. Otwarcie granic Azji dla podróżnych oraz zainteresowanie pasażerów zdecydowały o przywróceniu tego kierunku do siatki połączeń LOT-u. Poprzednio maszyny narodowego przewoźnika lądowały w Porcie Lotniczym Pekin-Daxing (PKX), tym razem Dreamlinery będą lądować na lotnisku Pekin-Capital (PEK). Rejsy zaplanowano raz w tygodniu – w środy.

Pierwszy samolot wystartuje w Międzynarodowym Dniu Lotnictwa Cywilnego. Tego dnia LOT wznowi również rejsy cargo do Pekinu.

Pekin jest stolicą Chin i jego trzecim co do wielkości miastem. Barwna metropolia kusi feerią zapachów i smaków, na czele ze słynną kaczką po pekińsku. Tak zwane Zakazane Miasto obfituje również w bujną przyrodę, w której prym wiodą rzadko spotykane gatunki drzew czy różane ogrody. Warto wybrać się również 70 km za stolicę, by podziwiać legendarny Wielki Mur Chiński.