LOT wystartuje do Kaliningradu i Göteborga

archiwum PLL LOT

Od 5 czerwca polski przewoźnik uruchomi połączenie do Kaliningradu, a od 28 sierpnia do Göteborga. Oprócz tego w sezonie letnim LOT zwiększy też częstotliwości połączeń na 25 obecnie obsługiwanych trasach.

Nowe połączenie do Kalliningradu będzie wykonywane nowoczesnymi Bombardierami Q400 LOT-u aż 6 razy w tygodniu. W poniedziałki, wtorki i czwartki samoloty wystartują z Warszawy według następującego rozkładu:

LO 697 WAW KGD 11:05 – 12:10

LO 698 KGD WAW 12:40 – 13:45

Ponadto, w środy, piątki i niedziele rejsy będą odbywały się według następującego rozkładu:

LO 699 WAW KGD 16:25 – 17:30

LO 700 KGD WAW 18:00 – 19:05

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej, powiedział: „LOT będzie w Kaliningradzie jedynym przewoźnikiem z Unii Europejskiej i jedynym, który daje dostęp do tak szerokiej i wygodnej siatki połączeń. Tak zbudowany rozkład pozwala skrócić do minimum czas przesiadki do większości miast w Europie. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rejsy między Obwodem Kaliningradzkim a wieloma europejskimi kierunkami takimi jak Kraków, Wrocław, Amsterdam, Paryż, Londyn, Genewa czy Mediolan.”

Rejsy na trasie Warszawa-Göteborg będą realizowane we współpracy z Nordiką, estońskim narodowym przewoźnikiem, co pozwoli na zwiększenie efektywności kosztowej, w tym kosztów nocowania załóg i bazowania samolotu. Od 28 sierpnia Bombardiery CRJ-900 obsługiwane przez Nordikę będą wykonywać regularne połączenia na tej trasie aż 6 razy w tygodniu.

Rejsy z Göteborga do Warszawy będą realizowane codziennie z wyjątkiem niedziel według następującego rozkładu:

LO 496 GOT WAW 08:00 – 09:40

Rejsy z Warszawy do Goteborga będą wykonywane przez cały tydzień z wyłączeniem sobót w godzinach:

LO 495 WAW GOT 19:35 – 21:15

Adrian Kubicki dodał: „Kaliningrad i Göteborg to kolejne strategiczne pod względem biznesowym połączenia, które rozwijają nasz hub przesiadkowy w Warszawie. Jesteśmy obecnie największym przewoźnikiem sieciowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej wykorzystywać potencjał, jaki niesie za sobą rozwój ruchu w tym regionie. Tylko w Polsce liczba pasażerów będzie rosła co najmniej o 5% rocznie, a to oznacza, że musimy oferować im coraz więcej atrakcyjnych połączeń. Sam Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo Wschodniej.”

Ponadto, w sezonie letnim LOT zwiększy oferowanie o blisko 30 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu letniego, uzupełniając częstotliwości na wybranych trasach oraz uruchamiając nowe kierunki połączeń. W sezonie letnim 2017, poza Göteborgiem i Kaliningradem, LOT po raz pierwszy poleci do Los Angeles, Astany, Puli, Podgoricy, a także wystartuje do Newarku i czterech portów regionalnych do stolicy Izraela. Ponadto, polski przewoźnik zwiększy częstotliwość połączeń w tygodniu na 25 trasach w tym z Warszawy do Lwowa z 12 do 19, do Luksemburga z 6 do 11, do Wilna z 20 do 34, Odessy z 7 na 14, a także do Tokio, Seulu, Belgradu, Kiszyniowa, Charkowa, Kluż Napoki, Sofii, Budapesztu, Dusseldorfu, Londynu, Zadaru, Erywania czy Tallinna.