LOT szuka pracowników na lato na Lotnisko Chopina

archiwum Filip Modrzejewski/PLL LOT

LOT rozpoczął rekrutację na kilkadziesiąt nowych miejsc pracy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Do zadań nowych pracowników będzie należało przede wszystkim asystowanie w obsłudze pasażerów w terminalu pasażerskim, udzielanie informacji na temat połączeń LOT-u oraz bieżąca opieka nad pasażerami tranzytowymi.

W nadchodzącym sezonie letnim młodzi pracownicy mają możliwość poznania branży lotniczej „od kuchni”. W ubiegłym roku w odpowiedzi na rekrutację zgłosiło się ponad 1000 osób.

Maciej Wilk, członek zarządu d.s. operacyjnych , powiedział: „Największym wyzwaniem dla całej branży lotniczej jeśli chodzi o obsługę pasażerów, szczególnie w Europie jest bez wątpienia sezon letni. Ubiegły rok pokazał, że dodatkowe wsparcie kilkudziesięciu osób przynosi oczekiwane efekty. Zależy nam przede wszystkim na wsparciu pasażerów tranzytowych i zachowanie krótkiego czasu przesiadek przez hub LOT-u w Warszawie na dalsze połączenia do Europy, Azji i Ameryki Północnej. Chcemy zrobić wszystko, aby komfort podróży naszych pasażerów był jak najwyższy. Osoby, które sprawdzą się w wakacje, mają szanse na stałe zatrudnienie. Dynamicznie rosnąca branża lotnicza w Polsce potrzebuje nowej kadry. W ten sposób odpowiadamy na zapotrzebowanie zwiększenia liczby personelu naziemnego do obsługi hub-u w Warszawie.”

Nowi pracownicy będą w stałym kontakcie z lotniskowymi służbami operacyjnymi, wspierając proces obsługi naziemnej samolotu.

Zwiększenie zatrudnienia zapewni wsparcie służbom lotniskowym i agentowi handlingowemu, a także poprawi płynność obsługi pasażerskiej na Lotnisku Chopina w szczycie sezonu letniego.

Adrian Mańkowski, pracownik Obsługi Naziemnej LOT-u,oddał: „Wakacyjna praca na Lotnisku Chopina to dobry start, który pozwolił nie tylko wciągnąć się w świat lotnictwa ale też wiele nauczyć od prawdziwych profesjonalistów z branży. Mieliśmy szansę sprawdzić się w dynamicznym środowisku. Dla niektórych była przepustką do stałego zatrudnienia.”

Ponadto, LOT zaoferuje nowym pracownikom darmowy bilet typu „standby” w dwie strony, w dowolnym kierunku wybranym spośród ponad 100 połączeń dostępnych w regularnej siatce połączeń przewoźnika.

Od kandydatów wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego (poziom B2), łatwości w nawiązywaniu kontaktów i nastawienia na potrzeby klienta. Znajomość innych języków obcych oraz zainteresowanie branżą lotniczą będzie dodatkowym atutem. Osoby zostaną zatrudnione do pracy na trzy miesiące, w okresie od kwietnia do września b.r.