LOT – ruszyła sprzedaż biletów na trasę Wilno – London City

archiwum PLL LOT

Ruszyła sprzedaż biletów na połączenie LOT-u z Wilna do London-City. Embraery 190 wystartują na tej trasie już 1 maja i latać dwa razy dziennie.

Wilno jest po Warszawie i Budapeszcie trzecim miastem europejskim, które LOT połączy ze stolicą Wielkiej Brytanii w tym roku

Start połączenia planowany jest na 1 maja 2019. LOT oferować będzie na trasie między Wilnem i London City 12 rejsów w tygodniu (dwa rejsy dziennie od poniedziałku do piątku, a po jednym w soboty i niedziele).

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u, powiedział: „Nowe połączenie LOT-u znacząco skraca czas podróży do Londynu, co z biznesowego punktu widzenia jest podstawą do rozwoju inwestycji między krajami. Cieszymy się, że dzisiaj możemy odpowiedzieć na tę potrzebę. Obserwujemy bardzo duży potencjał rejsów do Londynu z regionu – rocznie między Litwą a Wielką Brytanią podróżuje prawie milion pasażerów. Uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem pasażerów z Litwy i Wielkiej Brytanii i przyczynić się do zacieśniania relacji między krajami.”

Połączenie Wilno–Londyn (LCY) będzie obsługiwane w formule PSO (Public Service Obligation), która pozwala na dofinansowywanie przez podmiot publiczny rejsów wewnątrz Unii Europejskiej o szczególnym znaczeniu. LOT wygrał przetarg na obsługę tego połączenia w listopadzie ubiegłego roku.