LOT połączył Warszawę z Pekinem-Daxing

Dreamliner w barwach PLL LOT/fot. Sebastian Fuśnik/PLL LOT

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT w środę wieczorem wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie w inauguracyjny rejs do Pekinu-Daxing (PKX). Samoloty polskiego przewoźnika będą pokonywały trasę ok. 7 tys. km w niespełna 9 godzin.

To dziewiąte połączenie w azjatyckiej ofercie polskiego przewoźnika będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu. Loty do nowego chińskiego portu uzupełniają dotychczasową ofertę LOT-u na lotnisko Capital w Pekinie (PEK). Od teraz z Polski do stolicy Chin będzie można dotrzeć codziennie według rozkładów:

WARSZAWA – PEKIN
LO89 WAW-PKX 22:40-14:20+1 w poniedziałki, środy, piątki i soboty
LO91 WAW-PEK 14:55-06:35+1 we wtorki, czwartki i niedziele
PEKIN – WARSZAWA
LO90 PKX-WAW 16:00-18:45 we wtorki, czwartki, soboty i niedziele
LO92 PEK-WAW 08:45-11:30 w poniedziałki, środy i piątki

Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział:

“Imponująca inwestycja infrastrukturalna jaką jest lotnisko Pekin-Daxing otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata. To doskonała propozycja dla pasażerów podróżujących biznesowo i turystycznie między Europą Środkową i Wschodnią a Chinami .”

LOT uruchomił bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu w 2012 roku. Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tzw. slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing (PKX).

Rafał Milczarski dodał:

„Rynek lotniczy pomiędzy Polską a Chinami rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba pasażerów podróżujących między naszymi krajami, w ubiegłym roku było to ponad 200 tys. podróżnych. W 2019 r. średni poziom wypełnienia naszych samolotów na tej trasie wyniósł aż 90 proc. w sezonie letnim i 86 proc. do stycznia 2020 r. w sezonie zimowym. Jestem przekonany, że nasze nowe połączenie będzie się cieszyło równie dużym zainteresowaniem.”

Połączenia LOT do Pekinu na oba lotniska [PEK/PKX] są obsługiwane Boeingami 787 Dreamliner.

Na rejsach do stolicy Chin na pasażerów czeka profesjonalna załoga z personelem znającym język chiński, azjatyckie akcenty w pokładowym menu oraz chińskie napisy i filmy w Systemie Rozrywki Pokładowej (IFE).