Lot połączył Warszawę z Legolandem

archiwum PLL LOT

Od dzisiaj LOT obsługuje połączenie z Billund, gdzie znajduje się największy na świecie Legoland. Na pokładzie pierwszego samolotu z Warszawy do Billund poleciała grupa dzieci, stypendystów programu „Skrzydła” Caritasu.

Program „Skrzydła” adresowany jest do dzieci i młodzieży z małych miejscowości, które osiągają dobre wyniki w nauce i angażują się w akcje charytatywne.

Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u, powiedział: „Naszym celem wspólnie z Caritasem jest zainspirowanie tych dzieci do dalszej aktywności i zmotywowanie do nauki. Mamy nadzieję, że ta podróż będzie dla dzieci niezapomnianym, dodającym skrzydeł przeżyciem i motywacją do dalszego odkrywania świata.”

Od dzisiaj rejsy LOT-u między Warszawą a Billund LOT odbywają się od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, co daje pasażerom dużą elastyczność w planowaniu podróży. W soboty i niedziele, kiedy zapotrzebowanie na połączenia jest mniejsze, do dyspozycji pasażerów będzie jeden rejs w ciągu dnia.

Podróż między Warszawą i Billund trwa ok. 1 godz. 40 minut. Trasę będą obsługiwać – w zależności od zapotrzebowania – samoloty Embraer 170 i 175. Pierwszy ma na pokładzie70, a drugi 82 fotele (w trzech klasach podróży).

Rejsy odbywają według następującego rozkładu:

W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki

WAW 08:20 – BLL 10:00
BLL 10:35 – WAW 12:20

WAW 17:30 – BLL 19:10
BLL 19:50 – WAW 21:35

W soboty w ofercie jest tylko rejs poranny, a w niedziele popołudniowy