LOT połączył Kraków z Bukaresztem

archiwum lotniska Kraków

Pierwszy samolot LOT-u z Krakowa do Bukaresztu wystartował w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 20.25. Do obsługi połączenia LOT przeznaczył przede wszystkim samoloty Bombardier Q400, z których każdy może zabrać na pokład 78 pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Rejsy są realizowane według następującego rozkładu:

LO 649 KRK-OTP 20:25-23:15 poniedziałki, środy i piątki

LO 650 OTP-KRK 06:15-07:05 wtorki, czwartki i soboty

Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT, powiedział: „Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. LOT we współpracy z Kraków Airport stale rozwija swoją ofertę. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago i Budapesztu, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy i Gdańska, jesteśmy pewni, że nowe połączenia do Bukaresztu i Dubrownika również okażą się sukcesem.”

Rejsy do Bukaresztu zaplanowane zostały do końca października. Przewoźnik nie wyklucza jednak przedłużenia tej oferty także na sezon zimowy.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, dodał: „Cieszy nas rozwój naszego narodowego przewoźnika w Kraków Airport. Bukareszt to kolejne połączenie z ciekawej i różnorodnej oferty połączeń LOT-u, długo oczekiwane przez pasażerów. Jestem pewien, że nasza dalsza współpraca LOT-em i pozostałymi przewoźnikami wzmocni nas na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych. Pozwoli także na konsekwentny rozwój branży turystycznej i biznesowej Krakowa i Małopolski.”